Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ministrs sajūsmā par “Konto” 12

Uz publisku tikšanos prese netiek pielaista
Braucot no Madonas grāmatu svētkiem, pagājušajā piektdienā Gulbenē bija ieradies ekonomikas ministrs Artis Kampars. "Dzirkstele" sekoja ministram ekskursijā par SIA "Konto" teritoriju kopā ar Saeimas deputātu Andi Caunīti. Taču pusstundu vēlāk tikšanās ar ministru SIA "Rubates" telpās notika bez preses klātbūtnes. Kuluāros "Dzirkstele" saklausīja, ka uzņēmēji vēloties ministru vedināt uz atklātību, kāda publiski neesot iespējama.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa skaidroja "Dzirkstelei", ka firmā "Rubate" tiek sapulcināti ielūgtie novada uzņēmēji un viņi vēloties parunāt ar ministru tikai savā lokā. Izbrīnu par šādu slepenību "Dzirkstelei" pauda ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Elīna Bīviņa, sakot, ka nevienā citā Latvijas novadā šādu ierobežojumu nav, kad notiek publiskās tikšanās ar ministru. Ministrs taisnojās, ka slēgtā tikšanās nav ministrijas iniciatīva.  

S.Daudziņa ved uz "Konto"

A.Kampars pēc SIA "Konto" apmeklējuma "Dzirkstelei" teica, ka iespaidi par šo firmu ir lieliski, redzot visapkārt akurātumu un kvalitāti.

 

"Tā ir mūsu Latvijas uzņēmēju spēja - nodrošināt kvalitāti, nevis lielu apjomu, kā to dara Ķīna," uzsvēra ministrs. A.Kampars atzinīgi vērtēja SIA "Konto" darbību eksportam: "Vienīgais ceļš ir savu preci pārdot ārpus valsts. Latvijā diemžēl ir nenozīmīgs iekšējais tirgus."

 

SIA "Konto" valdes loceklis A.Koris "Dzirkstelei" teica, ka ekonomikas ministra viesošanās SIA "Konto" teritorijā esot S.Daudziņas iniciatīvas. SIA "Konto" darbojas kopš 1993.gada, šobrīd uzņēmumā ir 75 darbinieki, uzņēmumā produkcija simtprocentīgi tiek ražota eksportam Eiropas Savienības valstīs - Vācijā, Austrijā, kā arī nedaudz Dānijā.

 

A.Koris bilda, ka ar ministru gribētu runāt par tēmām, kas šodien satrauc visu sabiedrību - bezdarbs Latvijā, ierobežotie ienākumi un dzīves dārdzība. Viņš uzsver, ka uzņēmējdarbībā ir spiests rēķināties ar visiem šiem faktoriem, organizējot darbu uzņēmumā un meklējot saražotajai precei noieta tirgu.

 

"Man ir jādomā, uz kā rēķina es varu taupīt. Es nevaru atļauties dzīvot uz parāda. Cik es nopelnu, tik es drīkstu tērēt," teica A.Koris. Viņš arī pauda satraukumu par to, ka Latvijas valsts šobrīd diemžēl dzīvo pāri līdzekļiem - tērē vairāk nekā nopelna. Šī situācija nestimulējot jaunu uzņēmumu veidošanos un papildu darbavietu radīšanu Latvijā.

 

Slēgtā tikšanās sešiem uzņēmējiem

SIA "Rubate" telpās tikšanās ar A.Kamparu ilga vairākas stundas. Sarunas bijušas lietišķas.
S.Daudziņa "Dzirkstelei" pastāstīja, ka uz šo pasākumu bija ieradušies seši vietējie uzņēmēji.

 

"Runājām par muitu, par jaunāko likumos, vairāk tieši par Enerģētikas likumu, par sadarbību ar dažādām valsts iestādēm. Jautājumi bija konkrēti," informēja viņa. Visvairāk novada uzņēmēji esot taujājuši par situāciju valstī. Arī par to, kā valdībā tiek pieņemti lēmumi, cik prognozējamas ir izmaiņas nodokļu politikā. Uzņēmēji likuši saprast, ka vēlētos vairāk stabilitātes.

 

"Ministrs sniedza atbildes uz visiem jautājumiem, viņš runāja diezgan spraigi, bija atsaucīgs," rezumēja S.Daudziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

pauļuks

seši mazi bundzinieki jāj pa ceļu... visiem sešiem sirmi... visiem caunu... Bet, nopietni runājot, cien. korespondente, pirms publicē kādu secerējumu, varēja padomāt, kā neprovocēt ļautiņus ar it kā noslēpumainiem notikumiem, bet rakstīt to, kas ir zināms, skaidrs un vienkāršs. Jābūt paškritiskākai (beidzot)! Un nepūst no oda ziloni...

pirms 9 gadiem, 2011.04.17 10:52

Hmm

Tie seši varētu būt
1) Danieks
2)Daudziņa
3)Protams ministra kungs
4)Lucāns.Locāns vai kā viņu tur karoč vagonu kurinātājs,kurš tagad ir pilsētai pie stūres
5)Sliede
6)Augulis
Izdariet secinājumus paši...

pirms 9 gadiem, 2011.04.12 22:56

adamovics

koris laikam nolemis beidzot uzmest stepanovu un pieslieties Vienotibai lai talak turpinatu zagt un krapties

pirms 9 gadiem, 2011.04.12 17:45

es

Nu un ja parunāja ti 6 bez preses klātbūtnes. Viņiem likās, ka pateiks ko svarīgu, ko kāds nezina. Nu uzklausīja Kampars,bet nekas tāpat nemainīsies. Ne jau gulbenieši viņu uztrauc. Vai ta te ir vīri, kuriem ir ietekme? Nevajadzēja jau tā censties!

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 19:59

333

Ko Jus artiem aploksnem... Nu nepatik, prasiet lai maksa oficali. Pasi piekrit, bet pec tam gaudo pa krumiem. Es piemeram labprat sanemtu algu aploksne, neredzu jegas no nodokliem. Tapat pensiju nerdzet, ka savas ausis.

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 19:09

sika

Kā var lielīt KONTO ,kas naudu maksā aploksnēs,un nenomaksā valstij nodokļus.Neticu,ka VID to nezina.

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 18:31

Nikolajs

a.koris pastastija par SIA ''Konto'' aploksnu algu shemu, ka ari atklaj dazas vel citas nodoklu optimizacijas shemas, dalijas iespaidos ar ministru par TP melnas kases finansesanas ipatnibam, ministrs tiesam izradija atbalstuizbrinu par Gulbenes orandzo uznemeju naudas atmazgasanas un nodoklu nemaksasanas prasmai.

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 18:06

uzņēmēja

Kāpēc ir seši izredzētie? Vai es kā uzņēmēja esmu mazsvarīga?! Tad es neredzu, kāpēc jāmaksā nodokļi

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 15:51

melnais

''Seši melnie kardināli'', kas izvedīs novadu un valsti uz saulaino tāli.

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 14:27

Shmiize

Kuri gan bija tie seši, kuri tagad zinās kaut ko vairāk nekā citi???

"Izbrīnu par šādu slepenību "Dzirkstelei" pauda ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Elīna Bīviņa, sakot, ka nevienā citā Latvijas novadā šādu ierobežojumu nav, kad notiek publiskās tikšanās ar ministru." :D:D:D Mūsu pīļu dīķim ir jāizceļas.Tas taču ir loģiski. Kā gan savādāk.

P.s. Pret šiem ministreļiem nav nekādas cieņas, kur nu vēl ticības viņu vārdiem, vēl mazāk - darbiem. Paļauties var tikai uz sevi.
Piekrītu urbim - tad būtu pa klusiņo kādā ES fondu atbalstītajā viesu mājā paplostojuši sedzot to no ministrijas neparadzētajiem izdevumiem administratīvajām vajadzībām.

Lohi!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 10:01

urbis

Ja jau grib slepeni iešaut ar ministru kādu mēru, tad nevajag palaist muti vispār, būtu tikušies kaut kur pusceļā kādā pirtī un ņēmuši iekšā. Baigie bisnesmeņi Gulbenē, smiekli nāk. Kuru te interesē, ko viņi ..irš un ēd...

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 08:36

Vietējās ziņas