Mobilais mamogrāfs uz Gulbeni vairs nebrauc 4

Nepatīkams pārsteigums gaida novada sievietes, saņemot uzaicinājuma vēstuli veikt krūšu profilaktiskos izmeklējumus (mamogrāfiju), ko apmaksā valsts. Izrādās, ka Gulbenē šāda veida izmeklējumus veikt vairs nav iespējams, jo mobilā mamogrāfa izbraukumi uz šejieni vairs nenotiek.
Zvanot uz Gulbenes poliklīnikas tālruni, tur atbildēja, ka jālasa teksts uzaicinājuma vēstulē un jāzvana uz tur norādītajiem tālruņa numuriem. Vēstulē nosaukti pavisam trīs tālruņa numuri, kas atbilst trim dažādiem mobilā mamogrāfa pakalpojuma sniedzējiem. Zvanot uz katru no šiem numuriem, visos atbilde ir viena un tā pati – uz Gulbeni nebraucam.
“Dzirkstele” sazinājās ar Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļu, kurā atbildēja: “Nevaram neko ietekmēt. Nevaram pavēlēt mamogrāfam braukt uz Gulbeni. Viņi paši izvērtē, vai braukt. Gulbenes novada iedzīvotājām tuvākā vieta, kur var veikt krūšu izmeklējumus (mamogrāfiju), ir Alūksne. Pirms doties uz turieni vai kādu citu vietu Latvijā,  kur profilaktiski veic krūšu izmeklējumus (mamogrāfiju), kuru apmaksā valsts, uz attiecīgo ārstniecības iestādi (reģistratūru) ir jāpiezvana un jāpiesakās. Ir arī jāinformē, ka sieviete saņēmusi uzaicinājuma vēstuli. Tiks pateikta konkrēta diena un laiks, kad jāierodas uz pārbaudi. Pārbaude tiks veikta par brīvu.”
Jāpiebilst, ka, dodoties uz mamogrāfiju, līdzi ir jāņem uzaicinājuma vēstule, kā arī personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas karte.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ance

Vai tad tas nepieder valstij,kā var izvēlēties,kur braukt un kur ne? Izklausās dīvaini. Un nav tiesa. Madonā strādā katru darba dienu un nekas nav jāpiesaka. Un vēl paši atsūta atbildes. Pat aploksni ar marku nevajag. Man atbildēja ļoti laipni,kā valsts par to atbild. Tā lūk.

pirms 2 gadiem, 2019.06.18 23:15

...

Arī Alūksnē nekur nav jāzvana un nekas nav jāpiesaka - kad brauc, tad arī ej un atbildi saņem tavs ģimenes ārsts automātiski.

pirms 2 gadiem, 2019.06.19 00:03

???

un kas maksās ceļa izdevumus?Varbūt 1x mēnesī rast iespēju ar autobusu aizvest ?

pirms 2 gadiem, 2019.06.19 12:02

oskars

Paldies tev Sandriņ D. !!!
Lai tev veselība.

pirms 2 gadiem, 2019.06.20 09:12

Vietējās ziņas