Modernizēs ātro palīdzību 2

Iedzīvotājiem nav pamata satraukumam
Valstī tiek veidots vienots neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Tajā strādās arī Gulbenes slimnīcas neatliekamās palīdzības brigādes. Nekas ātrās palīdzības izsaukšanā nemainīsies, tikai pēc dienesta izveides pie pacienta brauks tā ārstu brigāde, kam tajā brīdī būs iespējams aizbraukt visātrāk. Pacientu nogādās vai nu tuvākajā slimnīcā, vai viņa veselības stāvoklim atbilstošākajā ārstniecības iestādē. Maijā paredzēta līgumu slēgšana par iekļaušanos vienotajā sistēmā, lai augusta sākumā jau sāktu strādāt pa jaunam.

Par šiem jautājumiem otrdien Gulbenes slimnīcā ar vienotā palīdzības dienesta vadītāju Renāti Pupeli un pārstāvjiem no Valmieras, kas vienotajā valsts sistēmā būs Vidzemes reģionālais centrs, diskutēja rajona pašvaldību pārstāvji, slimnīcas ātrās palīdzības dienesta darbinieki, kā arī slimnīcas vadība.

 

Šī bija pirmā dienesta un rajona speciālistu darba tikšanās, kurā dienesta vadītāja R.Pupele norādīja, ka nav domāts neko likvidēt. Vienotais palīdzības dienests ir vajadzīgs tāpēc, lai iedzīvotājiem visā valstī iespējami īsākā laikā nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību neatkarīgi no vietas, kur dzīvo pacients. Tas nozīmē, ka pacientus tāpat kā līdz šim vedīs arī uz Gulbenes slimnīcu.

 

Mēs tikai iegūsim

Ātrās palīdzības feldšere Anna Būmane atzīst, ka iekļaušanas kopējā sistēmā garantē vienotas prasības un noteikumus visām ātrās palīdzības brigādēm, kā arī vienotu aprīkojumu un galvenais - vienādu atalgojumu.

 

"Ātrās palīdzības darbinieki būs tikai ieguvēji," saka A.Būmane.

 

Pagaidām mediķu rīcībā ir viena ātrās palīdzības automašīna, ar kuru brauc uz nopietnākiem izsaukumiem, kā arī vēl citas, bet turpmāk tiek solīts jauns moderni aprīkots transports, kas nebūs vecāks par septiņiem gadiem. Šobrīd strādā divas ātrās palīdzības brigādes, bet tiks izveidota vēl arī trešā brigāde, kas strādās Lizumā.

 

"Visizdevīgāk to būtu ierīkot Velēnā, bet tur tam nav piemērotu telpu, tāpēc Lizuma pagasta pašvaldība izteica priekšlikumu telpas rast Lizuma centrā," stāsta Gulbenes rajona padomes izpilddirektore Guna Švika.

 

Tas nozīmē, ka tiks rastas 12 jaunas darba vietas. Galvenais, ka būs iespējams ievērojami ātrāk nokļūt uz izsaukuma vietu.

 

"Šobrīd, lai mēs nokļūtu no Gulbenes līdz Rankas nomalei ar "vaziku", paiet vairāk nekā stunda. Ne vienmēr pacients var tik ilgi gaidīt, tāpēc, izveidojot vienotu sistēmu, uz izsaukuma vietu brauks tā ātrās palīdzības mašīna, kas būt tuvāk," stāsta A.Būmane.

 

To koriģēs Valmierā, izmantojot vienotu datorizētu sistēmu. Katra automašīna būs aprīkota ar navigācijas sistēmu.

 

Atsevišķa struktūra

Līdz šim Gulbenes ātrā palīdzība bija Gulbenes slimnīcas struktūrvienība, bet, tam iekļaujoties vienotajā sistēmā, tā būs no slimnīcas neatkarīga struktūra ar valsts finansējumu.

 

Diemžēl slimnīcā nav brīvu telpu, kas atbilstu dienesta prasībām, tāpēc ar pilsētas domi jau ir notikušas sarunas par citām telpām. Tās atradīsies ēkas, kas atrodas Brīvības ielā 7a, pirmajā stāvā. Tur atrodas arī Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāle.

 

"Gulbenes slimnīcu ar ātrās palīdzības dienestu saistīs tikai sadarbība. Dienests pats rūpēsies par labas kvalitātes automašīnām pacientu pārvešanai, aparatūru un personālu. Līdz šim par to gādāja slimnīca. To, ka valsts savā atbildībā ir ņēmusi ātro palīdzību, vērtēju pozitīvi, bet tas ir saistīts ar lieliem naudas ieguldījumiem," saka Gulbenes slimnīcas vadītāja Mudīte Jaceviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

satraukums

nav nekada pamata.Vispirms zvanis uz Valmieru,kamer tur sapratis kas zvana ko grib,kamer izstastisi adresi,laiks liels paies.Tad sie zvanis uz Gulbeni stastis ko vajag mekles kura masina ir truvak.
Un cilvecins nesagaida palidzibu.........

pirms 11 gadiem, 2009.04.09 12:48

Vietējās ziņas