Modernizētā apkure rada problēmas

Gulbenē, Raiņa ielā 44, ir 18 dzīvokļu māja ar savu autonomo katlumāju. Siltumu ēkai nodrošina SIA "Vidzemes enerģija". Šogad apkurē veikta moderināzija, vecā katla vietā uzstādot jaunu - elektrisko katlu. Taču iedzīvotāji uz savas ādas izjutuši, ka siltuma ražošanas procesā palaikam ir traucējumi.

Daina Krakopa, kura šajā ēkā no pašvaldības īrētā dzīvoklī mitinās jau sešus gadus, "Dzirkstelei" saka, ka vakar atkal savā dzīvoklī salusi.

 

"Es nekad neesmu bijusi parādā par siltumu. Taču man tagad mājās jāslēdz iekšā elektriskie sildītāji, lai nenosaltu. Prasīju "Vidzemes enerģijā", lai samazina rēķinu. Man atbildēja, ka viss maksā tik, cik tas maksā. Es iebildu, ka arī pakalpojuma kvalitāte tomēr ir jāņem vērā," saka D.Krakopa.

 

Viņa atzīst, ka sākumā bijusi priecīga par elektriskā katla uzstādīšanu 18 dzīvokļu mājas apsildīšanai.

 

"Domājām, ka situācija uzlabosies, jo nebūs vairs vajadzīgi kurinātāji, ar kuriem mūždien bija problēmas. Sākuma bija silti. Maksa par to bija pat ļoti pieņemama. Taču sākās aukstais laiks. Tad gan, jo aukstāk bija ārā, jo vairāk salām dzīvokļos. Saucām speciālistus. Saregulēja katlu, bija silti. Taču pēc kāda laika - atkal radiatori auksti," stāsta D.Krakopa.

 

SIA "Vidzemes enerģija" darbinieks Dzintars Buliņš "Dzirkstelei" saka, ka apkures katlu mājai uzstādījusi Rīgas firma. Katlam ir divu gadu garantijas laiks. Tātad šajā laikā firma nodrošina katla darbību. Tikmēr "Vidzemes enerģijas" cilvēkiem nav tiesību jaukties pa vidu un regulēt katlu.

 

Dz.Buliņš atzīst, ka katla darbībā ir tehniskas nepilnības.

 

"Vakar vakarā tās solīts novērst, jo Gulbenē gaidījām ierodamies speciālisti no Rīgas. Ziemassvētkus iedzīvotāji Raiņa ielā 44 sagaidīšot siltumā un gadumiju - tāpat," saka viņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas