Moldovas jaunieši nometnē iepazīst mūsu novadu 1

Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkā 17.jūlijā uz tikšanos ar Gulbenes novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu bija ieradusies delegācija no sadarbības pilsētas Florešti Moldovā, informē Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

Delegācija Gulbenes novadā ieradusies, lai kopā ar vietējiem bērniem piedalītos kultūras un atpūtas nometnē, kas norisināsies līdz 23.jūlijam.

Lai gan delegācija Gulbenē ieradās tikai 16.jūlijā, jau tikšanās laikā ar domes vadību jaunieši atzina, ka mūsu pilsēta ir ļoti sakopta un tīra, bet cilvēki – draudzīgi. Līdz ar to ātri ir pagaisušas bažas par dzīvošanu šeit.


"Šādu nometņu rīkošana ir kļuvusi par jauku tradīciju. Bērniem tā ir iespēja paplašināt savu redzesloku, uzlabot svešvalodas zināšanas un iegūt jaunus draugus. Vienu gadu nometne notiek Florešti, savukārt citu – Gulbenes novadā. Šoreiz šajā nometnē piedalās tie paši jaunieši, kuri pērn devās uz Moldovu, tādējādi arī viņiem ir dota iespēja izzināt, kā tas ir – savās mājās uzņemt viesus. Nometnes dalībnieki mitinās viesu namā “Ziedugravas” Stāmerienas pagastā. Jau ir apmeklēta Gulbenes novada valsts ģimnāzija, ir izbraukts ar Gulbenes-Alūksnes bānīti, izbaudīta ekskursija pa Alūksni. Pārējās dienās paredzēts viesoties Rīgā, izbraukt ar kuģīti Stāmerienas ezerā un iepazīt Stāmerienu, apmeklēt zemnieku saimniecību “Pilssēta”, Zaļo tirdziņu, disku golfa parku Staros, doties pastaigā gar Baltijas jūru. Ir ieplānota arī tikšanās ar vietējiem jauniešiem Gulbenes novada jauniešu centrā “Bāze”, kur viesi no Moldovas sniegs prezentāciju par savu pilsētu un izglītības iestādi,"stāsta G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

dzimumu diskriminācija

Delegācijā tikai meitenes.

pirms 3 gadiem, 2018.07.19 10:48

Vietējās ziņas