Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Motivē bērnus vairāk lasīt grāmatas

Gulbenes novada domes zālē februāra otrajā nedēļā "Zvaigznes ABC" izdevniecība pulcēja novada skolu 2.klašu pārstāvjus, lai motivētu bērnus vairāk lasīt. Izdevniecības darbinieču saistošā informācija mijās ar konkursiem.

"Konkurss par dzejoļu skaitu biezajā grāmatā "Bērniem skaitāmie dzejoļi" izvērtās par jautru matemātikas uzdevumu. Bērniem vajadzēja atcerēties un nosaukt grāmatu autorus. Prieks, ka mūsu bērni lasa latviešu rakstnieku un dzejnieku darbus, ievēro un zina nosaukt darbu autorus," stāsta sākumskolas metodiskās apvienības vadītāja Palmīra Gailīte.  

Interesi pasākuma dalībniekos raisīja stāstījums par grāmatas tapšanas procesu, īpaši tad, kad bērniem vajadzēja iejusties redaktora, mākslinieka, maketētāja un korektora lomā, kā arī stāstījums par sadarbību ar māksliniekiem - grāmatu ilustratoriem.

 

"Otrklasnieki salīdzināja Māra Runguļa grāmatas ilustrācijas ar mākslinieces Agijas Stakas iesniegtajiem zīmējumiem. Gulbenes vidusskolas 2.klases audzēknei Grētai Garjānei un Ditai Elizabetei Kanderei no Gulbenes Bērzu sākumskolas izdevās atpazīt fragmentus no Vika grāmatas "Sarežģītais zvirbulis", Rūdolfa Blaumaņa "Velniņiem" un Žaņa Grīvas "Pasakas par Diegabiksi". Meitenes balvā saņēma grāmatas, par ko bija ļoti gandarītas," stāsta P.Gailīte.

 

Par īstu sacensību izvērtās rotaļa "Saklausi dzīvās būtnes pasaku nosaukumos", kas mudināja bērnus vērīgi klausīties. Skolēni pārliecinājās arī par to, ka dzejoli var apgūt pavisam ātri, ja tekstu papildina ar kustībām. Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar izdevniecības jaunumiem, kā arī saņēma vienas nedēļas atlaižu kuponu grāmatu iegādei.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas