Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mudina iedzīvotājus vērtēt novada uzņēmumus 1

Gulbenes novada dome sākusi jaunu tradīciju, kas palīdzēs noskaidrot un godināt uzņēmējus, kuri aktīvi darbojas, veicina vides attīstību, nodarbinātību un nodrošina ražotās produkcijas atpazīstamību.

Konkursa pirmajā kārtā ir saņemti 46 pieteikumi septiņām nominācijām.

“Pašvaldības mājaslapā var iepazīties ar konkursa nolikumu, saskaņā ar kuru tiek izvērtēti visi pieteikumi. Konkursa komisija uz otro kārtu atklātam iedzīvotāju balsojumam ir izvirzījusi trīs pretendentus katrā nominācijā. Balsojums ir jau sācies 8.novembrī un turpināsies līdz 30.novembrim. No katra datora var balsot vienu reizi. Žūrijas komisija apmeklēs katru balsošanai izvirzīto uzņēmumu, lai iepazītos ar tā darbību, kā arī uzklausītu priekšlikumus sadarbībai ar pašvaldību. Kad balsošana beigsies, tiks saskaitītas iedzīvotāju balsis, kas veidos 50 procentus vērtējuma, bet 50 procenti būs žūrijas komisijas vērtējums,” stāsta novada pašvaldības konsultante – priekšsēdētāja palīdze Liāna Jansone.

Pagaidām nevar teikt, ka būtu liela balsotāju aktivitāte. L.Jansone atzīst, ka par tādu varētu atzīt 20 000 balsojumu.

“Protams, uz tik lielu atsaucību nevar cerēt, jo šāds konkurss notiek pirmo reizi. Tomēr vajadzētu novērtēt, ka uzņēmējdarbības attīstība mūsu novadam ir ļoti svarīga, tā nodrošina darbavietas. Līdz šim no uzņēmējiem vairāk prasa un gaida, tāpēc konkursa mērķis ir parādīt, ka mums ir labi uzņēmēji, un godināt viņus,” uzsver L.Jansone. Lai rosinātu vērtēt uzņēmumus, iespēja par tiem balsot tiek dota sociālajos tīklos “www.Facebook.com” un “www.draugiem.lv”.  Tā ir ļoti vienkārša, viegli un ātri izdarāma.

Konkursa pretendentus vērtē gan iedzīvotāji, gan novada domes izveidota komisija, kuras sastāvā ir deviņi locekļi: trīs deputāti, domes priekšsēdētājs, izpilddirektore, konsultants – priekšsēdētāja palīgs, Attīstības un projektu nodaļas vadītājs un divi pagastu pārvalžu vadītāji, tiek pieaicināti sadarbības partneri un eksperti. L.Jansone norāda, ka uzņēmumi tiek vērtēti dažādās nominācijās, tāpēc nav svarīgi, cik katrs ir liels vai mazs.

“Piemēram, SIA “Typical” ir pavisam neliels, turklāt tam nav pat sava biroja. Tomēr tas nenozīmē, ka novadā šis jaunais uzņēmums nav svarīgs. To nevar vērtēt vienā grupā ar tādiem lieliem uzņēmumiem kā SIA “Avoti SWF”, bet to var salīdzināt ar citiem nesen darbu uzsākušiem uzņēmumiem. Varam priecāties par katru ražotni, kas ir izveidota pēdējos divos gados,” skaidro L.Jansone. 

SIA “Libeks un Sprudzāns” īpašnieks Jānis Libeks atzīst, ka pagaidām ir grūti spriest, kādi būs konkursa rezultāti. Tomēr uzņēmējs uzsver, ka konkursu nepieciešams vairāk popularizēt.

“Tā ir iespēja iedzīvotājiem vairāk iepazīt uzņēmumus un to radītos produktus. Ar laiku konkurss varētu kļūt populārāks, rosināt un aktivizēt uzņēmējus, tad viņiem būtu motivācija pašiem pieteikties konkursam,” uzskata J.Libeks. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

....

Domes darboni tagad vērtēs uzņēmumus!Paši .lai izveido dzīvotspējīgu uzņēmumu.tad arī varēs citus vērtēt.Prot tikai iztērēt iedalīto budzetu.

pirms 3 gadiem, 2016.11.18 19:50

Vietējās ziņas