Mūsu mazā gaismas pils - lielajā

Vakar gulbenieši piedalījās Novadu dienā Gaismas pils atklāšanas nedēļā. Visa Gaismas pils tika pieskandināta ar dažādu novadu ļaužu balsīm.

Katram Latvijas reģionam bija piešķirts savs bibliotēkas stāvs. Vidzemei - otrais. Tur kopā ar dažādiem kolektīviem no Vidzemes uzstājās arī Gulbenes kultūras centra bērnu popgrupas „Pipari” un „Ledenes”.

Viens no centrālajiem Novadu dienas notikumiem bija fotoizstādes „Latvijas mazā Gaismas pils" atklāšana, kurā iekļauti arī Gulbenes novada bibliotēkas kā vienas no modernākajām bibliotēkām valstī fotoattēli. Gulbenes novada bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne uzsver, ka izstāde veidota, lai parādītu, kā bibliotēkas ir mainījušās pēdējo desmit gadu laikā. Viņa gandarīta, ka bibliotēka ir iekļauta šajā fotoizstādē.

“Tas ir darba novērtējums,” atzīst A.Sprudzāne. Viņa uzsver, ka Nacionālā bibliotēka nav tikai ēka, tas ir centrs sistēmai, kurā iekļāvušās visas Latvijas bibliotēkas.

Fotoizstādi, visticamāk, varēs redzēt arī Gulbenē, tāpat arī top fotoalbums, kurās būs redzamas modernākās Latvijas bibliotēkas.

Savukārt novadnieku cienasta galdā tika likti Gulbenes novadā saražotie labumi - SIA „MŪ siers”, ZS „Kalnapakalnieši” un AS "Rankas piens" dažādu veidu sieri; stāmerenieša Viļa Kļaviņa speķmaizītes un ZS „Ķelmēni” maize; SIA "Gardums" gardumiņi; ZS „Vecpāpani” ābolu čipsi. Pēc labumiem, kā novēroja “Dzirkstele”, bija liels pieprasījums. Atsauksmes par speķmaizītēm atskanēja arī citos bibliotēkas stāvos, tāpat kā par Gulbenes “ābolu sulu”. Zināms, ka šo cienastu autors ir stāmerenietis V.Kļaviņš. Gulbenes pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Iveta Kovtuņenko atzina, lai gan sagatavots bija daudz gardumu, lielākā daļa pēc pusotras stundas jau bija izbeigusies.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas