Mūsu mediķi nestreikos 13

26.septembrī Latvijā notiks vienas dienas medicīnas darbinieku brīdinājuma streiks. Gulbenes rajona medicīnas darbinieki par primāro uzskata palīdzības sniegšanu pacientiem, tāpēc, iespējams, protesta akcijās nepiedalīsies.

"Šajā dienā streikos ārstniecības iestāžu struktūrvienības, kas sniedz plānveida ambulatoro, konsultatīvo medicīnisko palīdzību. Ir paredzēts pikets pie Veselības ministrijas, bet streikos tie ambulatorie speciālisti, kuri šajā dienā strādā. Ja protesta akcija nedos cerētos rezultātus, tad oktobra beigās plānots, ka protesta akcijās varētu pievienoties arī tie medicīnas darbinieki, kuri strādā stacionārā. Mūsu rajonā ambulatoro speciālistu nav daudz, tāpēc esam nolēmuši, ka protesta akcijās mūsu ambulatorā tīkla speciālisti nepiedalīsies, bet apkalpos pacientus," saka Gulbenes rajona medicīnas darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāja daktere Dagmāra Mūrniece.

Ambulatorā medicīnas speciāliste daktere Sandra Smala nenoliedz, ka gribētu saņemt lielāku algu.

"Bet dzīve diemžēl ir tāda, kāda tā ir. Man personīgi 26.septembrī streikot iznāks tik un tā, jo ir jābrauc uz semināru. Uzskatu, ka šajā ekonomiskajā situācijā diezin vai iecerētās protesta akcijas kaut ko dos," saka S.Smala

Mums primārais ir cilvēks

Gulbenes slimnīcā pacientiem sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, tāpēc streikot nav iespējams, jo šīs palīdzības sniegšanu nevar pārtraukt.

"Tas ir tā, ka mūs neapmierina, ka veselības aprūpe valstij maz rūp, bet no tā nekādā gadījumā nedrīkst ciest mūsu pacienti. Šo problēmu esmu pārrunājusi arī ar rajona medicīnas darbinieku arodbiedrības vadību un slimnīcas medicīnas darbiniekiem, kopīgi nonākot pie secinājuma, ka mums primārais ir pacients," saka slimnīcas galvenā ārste Mudīte Jaceviča.

Nevar atraidīt slimniekus

Arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācija ir nolēmusi atbalstīt medicīnas darbinieku arodbiedrību un 26.septembrī piedalīties protesta akcijā, tās laikā atceļot pacientu pieņemšanu no pulksten 10.00 līdz 11.00. Ģimenes ārsti neietilpst veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībā, jo ir pašnodarbinātās personas. Par savām interesēm ģimenes ārsti cīnās, būdami Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas biedri. Ģimenes ārste Ieva Grīnšteine, kura ir šīs asociācijas biedre, uzskata, ka konkrētajā situācijā ģimenes ārsti nav pašā sliktākajā situācijā, jo viņiem ir cits darba princips un apmaksa.

"Tādēļ pagaidām asociācija streiku neplāno, bet atbalsta mediķu arodbiedrības aktivitātes, jo šajā arodbiedrībā apvienojušies tie mani kolēģi, kuriem ir darba devējs. Šobrīd vēl domāju, kā rīkoties 26.septembrī, jo man galvenais ir cilvēki. Ja viņi šajā dienā un laikā no pulksten 10.00 līdz 11.00 ir pierakstījušies pie manis uz pieņemšanu, tad būtu nekorekti viņus neuzklausīt. Ja pierakstu nav, tad, protams, šo stundu varētu arī nestrādāt," spriež I.Grīnšteine.

Gulbenes ārstu prakses sabiedrības (Rīgas ielā 55a) ģimenes ārste Marita Luika stāsta, ka 26.septembrī sabiedrībā strādājošie mediķi atradīsies savās prakses vietās, bet no 10.00 līdz 11.00 pacientus nepieņems, atbalstot šo protesta akciju. Pēc pulksten 11.00 pacientus šajā dienā pieņems ierastajā kārtībā.

"Mums ir tiesības runāt un arī aktivizēt savus pacientus, lai varbūt kāds no viņiem piedalītos piketā," saka M.Luika.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

lala

kā nestreikos, mana ģimenes daktere streikos

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 09:01

Te no morga

A Jūs te domājat, ka mums arī alga liela...nava gan.
Mums vadība liek strādāt par grašiem, bet savu nostāju
paužam tepat pie garāžām morga tuvumā.Bēdīgi,skumji, nu raudiens nāk.

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 21:39

pacients

Ja, nu nebus mums te ne daktera Hausa, ne Atras palidzibas, vienalga kadas algas butu.

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 16:04

darma

Tā jau ir - mediķiem nav gana, skoltājiem tāpat, jā vēl policija...bet ko lai dara tie kuri nestrādā valsts ierstādēs un neaizņem vadošos amatus uzņēmumos!? Tur bieži vien sanāk mazāk kā "nabagajiem" skolotājiem, mediķiem utt. Protams visiem vajag, bet tomēr bieži vien varbūt padomāt par darba kvalitāti gan mediķiem, gan skolotājiem, gan policistiem. Es nesaku, ka visi vienādi, bet... saskaros tomēr ikdienā ar vairākumu, kad dzirdu, ka maz maksā, bet nedzirdu, ka teiktu, ka uz tā rēķina būs labāka un laipnāka apkalpošana, ka skolotājs tāpēc vairāk veltīs laika tiešajam darbas ar bērniem, nevis deklarēs, ka ir tikai konsultants ( nezi vai paši būtu spējuši senākos laikos tā mācīties un vai bijāt tie paklausīgākie) utm. Ja, maksā tad jāmaksā par to, ka izdara darbu, izdara kvalitatīvi un ar prieku, nevis par to, ka ir noteikts tāds un tāds atalgojums valsts iestādē strādājošam!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 13:52

!!!!!!

Gulbenes ārstiem jau nav ko streikot, jo ir pārāk stulbi, pat nesaprotu par ko savas algas saņem, ja slimam cilvēkam pat elementāras lietas veselības stāvoklī nevar atklāt. Jājautā cik cilvēki Gulbenes ārstu nolaidības pēc tiek sūtīti uz Rīgu ārstēties ar ielaistām slimībām. Kādus algas pāaugstinājumus?

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 09:46

...

Par sanitārēm un medmasām viss ir skaidrs, algas tiešām ir neadekvātas padarītajam, bet par ārstu algām, tas tiešām ir diskutējams jautājums... Varbūt vajag nopublicēt, cik saņem vidēji ārsti Latvijā, ne tikai nomaksājot nodokļos, bet arī saņemot aploksnēs...

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 09:21

Murka

citi medikji atsakaas "runaat" ar dzirksteli, jo kaada jeega!? sagroziis teikto vai pataisiis par muljkji..

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 00:07

Jaceviča jau neatļauj... Domāju, ka visiem drusku bail par savu vietu. :(((

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 16:13

Jaceviča jau neatļauj... Domāju, ka visiem drusku bail par savu vietu. :(((

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 16:13

urbis

Nav korekti vienmēr un visur runāt tikai ar Grīnšteines kundzi, ir vēl arī citi mediķi, kas varbūt domā savādāk. Slimnīca ir pašvaldības uzņēmums, tajā jau 30 gadus ir viena un tā pati administrācija, vajadzētu uzklausīt arī ierindas mediķus, nevis vienmēr jautāt nomenklatūrai, citādi iznāk, ka galvenais ārsts izlemj, streikot vai nē. Kā padomju laikā. Galvenā sasauc un jautā, vai streikosim vai nē, kurš tad teiks, ka streikos. Un tā frāze par pacientu, kurš ir primārais, arī jau sen dzirdēta, liekas, no Brežņeva laikiem. Jā, laiki mainās, bet jautājums paliek...

pirms 12 gadiem, 2008.09.20 10:59

Vietējās ziņas