Muzejā atklās jaunas izstādes

Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā no 27.janvāra līdz 14.martam būs apskatāmas divas jaunas izstādes.

Latvijas Kara muzeja ceļojošajā izstādē „Latvija, mosties - jauna diena aust! 1917." autore, Latvijas Kara muzeja Pirmā pasaules kara vēstures nodaļas vadītāja Ilze Krīgere, parāda nozīmīgākos 1917.gada notikumus Latvijā.

 

"Tas ir laiks, kad latviešu strēlnieki turpināja cīņas Pirmā pasaules kara frontē par savu zemi, bet politiķi aktīvi uzsāka cīņu par Latvijas suverenitāti. Šo aktivitāšu rezultāti Latvijas valstiskuma iegūšanas ceļā ir tik ievērojami, ka atsevišķiem vēsturniekiem ir pat viedoklis, ka 1917.gada 2.decembri var uzskatīt par Latvijas neatkarības dienu," skaidro  Gulbenes Vēstures un mākslas muzeja vēstures nodaļas vadītājs Anatolijs Savickis.


IA.Savickis stāsta, ka izstāde „Atkarības" tapusi sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un ir veidota ar izglītojošu mērķi. Izstādes laikā būs skatāmas dokumentālas filmas par atkarību radīto postu, lai rosinātu aizdomāties par sabiedrībā aktuālām problēmām un popularizētu veselīgu dzīvesveidu jauniešu vidū.

 

"Ņemot vērā izstādē aplūkojamāsm tēmas, 6.februārī pulksten 15.30 paredzēts seminārs, kurā būs iespēja tikties ar prāvestu Vjačeslavu Bogdanovu un rakstnieci Andru Manfeldi," norāda muzeja speciālists.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas