Muzejā ienāk krāsaina pasaule 1

Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā šodien tika atklātas divas izstādes. Tagad interesentiem ir iespēja gūt estētisku baudījumu, aplūkojot Ilvijas Juškevičas un Ģirta Jogura gleznas.

Izstādes atklāja un klātesošos uzrunāja muzeja izstāžu dekoratore Valentīna Brūniņa. Viņā uzsvēra, ka mākslinieku Ilvijas un Ģirta gleznās var redzēt krāsainu cilvēku skatījumu uz dzīvi.

 

"Ģirts Jogurs ir zināms un daudzreiz redzēts. Gleznās var redzēt, ka šoreiz viņš ir nedaudz citādāks. Izstādē ir arī jaunas mākslinieces Ilvijas Juškevičas, kuras dzimtā puse ir Gulbenes rajona Jaungulbenes pagasts, bet tagad dzīves vieta Latgale, krāsains skatījums uz dabu un cilvēkiem. Ilvijai ir savs redzējums par to, cik cilvēki skaisti un cik krāsaini var redzēt pasauli," saka V.Brūniņa.


Viņa aicina ikvienu nākt uz muzeju un izmantot iespēju, lai baudītu gleznas, tā aizmirstot par ikdienas rūpēm, sajust krāsainību un dvēselē to aiznest uz mājām.

 

Izstādes atklāšanas brīdī Ģ.Jogurs neslēpj patiesu prieku par to, ka I.Juškevičas darbi ir tādi, kuri viņam patiešām patīkot.

 

"Ilviju pazīstu sen un man vienmēr ir paticis redzēt, kā viņa profesionāli izaug. Savukārt man savs stils gleznās nav mainījies - tur mijas fantastiskais un mistiskais. Darbi varbūt ir palikuši nopietnāki un nav tik agresīvi kā agrāk," teic Ģ.Jogurs.


Māksliniece I.Juškeviča norāda, ka ar saviem darbiem Gulbenē ir otro reizi.

 

"Es nodarbojos ar individuālo pasūtījumu veikšanu, un man ir neliels sapnis izveidot savu glezniecības darbnīcu, jo esmu nolēmusi savu dzīvi veltīt gleznošanai," atzīst I.Juškeviča.

 

"Dzirkstelei" māksliniece stāsta, ka saviem darbiem iedvesmu smeļoties dabā un cilvēkos, jo glezno to, ko redz, tikai pārveidojot to savā skatījumā.

 

"Ja man nav priekšā nekā, tad es arī neko neuzgleznošu. Šajā izstādē var aplūkot manas jaunākās gleznas, bet ir arī pāris vecākas gleznas. Tās ir salīdzinājumam, lai varētu redzēt, kā esmu izaugusi. Ja ir iedvesma, tad glezna var tapt pāris stundās vai pāris dienās, bet, ja jāmokās, tad glezna var tapt arī veselu mēnesi. Es esmu iedvesmas cilvēks, tāpēc nemēdzu otas ņemt rokās tad, kad nav iedvesmas. Savas gleznas arī pārdodu, piemēram, portrets maksā apmēram 130 latus, ja cilvēks gleznots augumā, tad 200 lati, bet ainavas ir lētākas," stāsta I.Juškeviča.

 

Vairāk foto: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=15565

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas