Muzeja klētij jāmaina sijas fragments

Vecgulbenes muižas klēts uzsākto renovāciju 106,4 tūkstošu eiro apmērā nevarēs pabeigt, kamēr netiks novērsti nupat atklātie laikazoba bojājumi vienā ēkas sijā. No ēkas ārpuses problemātiskā zona nebija redzama, taču, atsedzot vecās konstrukcijas un apskatot to stāvokli, atklājies, ka vienai sijai ir trupe. Par to novada deputātus tautsaimniecības komitejas sēdē 16.aprīlī informēja domes Attīstības un projektu vadītājs Jānis Barinskis.

Šajā sakarā jāgatavo vēl viens papildu projekts, jāparedz līdzekļi bojātās sijas nomaiņai, darbu veikšanai un darba drošībai. Iespējams, ka šim nolūkam varēs izmantot klēts renovācijai domāto naudu, ja iepirkumu rezultātā radīsies finanšu ietaupījums.


J.Barinskis uzsvēra, ka sijas defektu atklājusī klēts konstrukciju ekspertīze bija paredzēta un ir apmaksāta realizējamā ēkas renovācijas projekta gaitā.


Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza precizēja - bojājums ir sēne vienā klēts sijas posmā. Tieši šis posms ir jāmaina.


“Nekāda apstādināšana veicamajos darbos nenotiek, viss rit normālā režīmā. Taču, lai būtu drošības sajūta, atklātais bojājums tiks novērsts,” uzsvēra novada domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas