Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Muzeja krājums papildinās no dāvinājumiem

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja krājums šomēnes ir papildināts ar dažādām 20 gadsimta pirmajā pusē ražotām mēbelēm. Tās muzejam nodevusi Gulbenes pilsētas veco ļaužu māja.

Vērtīgāk ir atdot muzejam Muzeja un veco ļaužu mājas sadarbība ilgst kopš 2008.gada. Veco ļaužu mājas pārvaldniece Dzintra Kundrate stāsta, ka mūžībā aizgājušo vientuļo ļaužu senlaicīgas mantas - mēbeles, izšuvumi, linu dvieļi - tiek nodoti muzejam. "Labāk un arī vērtīgāk ir atdot šīs lietas muzejam, kur tās tiks saglabātas un varēs redzēt paaudžu paaudzes. Muzeja darbinieki ir pateicīgi un priecīgi par šīm mantām," saka Dz.Kundrate.


Muzeja krājuma nodaļas vadītāja Zane Biseniece "Dzirkstelei" stāsta, ka šo gadu laikā krājums ir papildināts ar traukiem, mēbelēm, dažādiem dokumentiem, fotogrāfijām un citām lietām. "Krājuma komisija tos ir novērtējusi un tie ir ierakstīti krājumā kā dāvinājums," saka Z.Biseniece.


Nupat muzejs no veco ļaužu mājas ir saņēmis mūžībā aizgājušās Gaidas Beķeres sadzīvē lietotās mēbeles - galdu, krēslus, skapi.


Z.Biseniecei piebilst, ka muzejs saņēmis arī, piemēram, veco ļaužu mājas nu jau aizsaulē aizgājušo iemītnieču Austras Caukas un Jutas Podziņas mantas. "Mantas glabājas klētī, kur interesentiem tās būs iespēja arī apskatīt," stāsta Z.Biseniece.


Viņa saka paldies Labiekārtošanas iestādes vadītājai Ligitai Miezītei par atsaucību un izpalīdzēšanu ar transportu, pārvedot mēbeles no veco ļaužu mājas uz krājumu.

 

Aicina nemest ārā padomju gadu lietas

Muzeja krājumu joprojām papildina daudzi nozīmīgi privātpersonu dāvinājumi. Piemēram, Līvijas Liepas dāvinājumi, Silvijas Mezītes padomju laika apģērbs, savukārt Ivars Suseklis muzeja rīcībā nodevis dažādu gadu elektroenerģijas skaitītājus, bet Līvija Gusāre - tekstilijas.

 

"Citiem tās, iespējams, šķiet ikdienišķas un pat nevajadzīgas lietas un mantas, tāpēc tiek izmestas ārā, bet mums tie ir vērtīgi priekšmeti," saka Z.Biseniece un piebilst, ka Gulbenes rajona tiesa muzejam ir atdevusi padomju laika likumdošanas faktu grāmatas, brošūras, kā arī rakstāmmašīnas.

 

"Vērtīgākie ir padomju laika likumdošanas aktu sējumi no 1940. līdz 1989.gadam."


Muzeja darbinieki aicina nemest ārā padomju gadu lietas, jo tās tagad kļūst par vērtību. "Pamazām muzeja krājums tiek papildināts ar dažādām padomju laika mantām un lietām. Ja tās nenonāks muzejā, to varēs tikai atcerēties, bet ne vairs apskatīt," saka muzeja darbinieki.


Ja kādam ir saglabājušies pirmie visvecākie datori vai padomju laika fotolaboratorija, nemetiet to ārā, bet, ja ir iespēja, uzdāviniet muzejam!

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas