Muzejā staro “Gaisma”

Mākslinieces piepilda sen lolotu sapni un sola neapstāties pie sasniegtā.
Kopš pagājušās nedēļas Gulbenes Vēstures un mākslas muzejā līdz gada beigām ir apskatāma jauna izstāde, kam dots nosaukums "Gaisma". Tajā aplūkojami divu mākslinieču - Ingrīdas Cepītes un Daigas Kaufmanes darbi. Ingrīdas jaunā tehnoloģijā darinātā tumšā keramika lieliski sasaucas ar Daigas no papīra darinātajiem smalkajiem darbiem.

Patīk tas, ko dara "Izstāde ir veltījums manai vecmāmiņai, kurai tieši šodien, 4.decembrī, apritētu 100 gadi. Priecājos, ka ir tik daudz cilvēku, kam interesē tas, ko mēs darām," izstādes atklāšanā teica I.Cepīte. Māksliniece atzina, ka kopīga izstāde ar Daigu ir viņas sen lolots sapnis, kas nu ir piepildījies. Izrādās, ka abas mākslinieces ir māsīcas.

 

"Daiga mani kārtējo reizi pārsteidz ar savu smalkumu un pacietību. Es domāju, ka tas ir tikai sākums," atzina I.Cepīte, bet D.Kaufmane iespēju piedalīties izstādē nosauca par neiespējami iespējamo misiju.

 

"Šoreiz izstādē skatāmi darbi no papīra, bet citreiz tas varētu būt pavisam cits materiāls. Ja Ingrīda koncentrējas mālu, tad es strādāju ar dažādiem materiāliem. Tas, kas mūsu darbos varētu būt kopīgs, tā ir knipelēšanās. Es ar sīkumiem varētu ņemties no rīta līdz vakaram. Spēku dod tas, ka pašai patīk tas, ko daru," teica D.Kaufmane.

 

I.Cepīte sevi raksturoja kā cilvēku, kuram visu laiki jāmainās. "Nevaru stāvēt uz vietas, tāpēc droši vien taps atkal kaut kas jauns, jo man patīk spēlēties," sola māksliniece. Arī šajā izstādē viņa pierāda, ka nav stāvējusi uz vietas, bet meklējusi un atradusi jaunu radošu pieeju mālam, pārsteidzot ar jaunu tehniku.

 

Veicina ticību sev

Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Valda Vorza apliecināja, ka atkal ir pagājis gads, tāpēc tiek ievērota tradīcija - pirms Ziemassvētkiem iekārtot keramikas izstādi.

 

"Šoreiz paldies Ingrīdai, kura uzrunāja Daigu veidot šos darbus. Daiga ir fantastiska pedagoģe Gulbenes mākslas skolā. Viņa prasmīgi strādā ar bērniem, kuri rada tādus darbus, kas pārsteidz viņus pašus. Tas ir īpašs pedagoga talants, ka bērni veido darbus, kas veicina viņu ticību sev," teica V.Vorza.

 

D.Kaufmane ir beigusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu, kur iestājusies māsīcas Ingrīdas piemēra mudināta. Savulaik Daiga ir strādājusi kultūras jomā Ainažos, austuvē "Māksla" par audēju, animācijas filmu studijā "Dauka" zīmējusi multiplikācijas. Šodien viņa ir Gulbenes mākslas skolas pedagoģe.

I.Cepīte arī ir beigusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu. Izstādēs viņa piedalās kopš 1983.gada. Māksliniecei ir arī Amatniecības kameras meistara diploms.

 

Mākslinieces sveikt bija ieradušies Gulbenes novada domes pārstāvji, vecāki, bērni, darba kolēģi, draugi un paziņas. Gan Daiga, gan Ingrīda solīja, ka neapstāsies pie sasniegtā, bet turpināt mākslas cienītājus arī turpmāk pārsteigt ar kaut ko jaunu. Savukārt mākslinieces pateicās muzeja kolektīvam, kuri palīdzēja iekārtot šo patiešām gaismas pilno izstādi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas