Muzejam - trešā akreditācija 2

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs ir akreditēts uz turpmākajiem pieciem gadiem. Akreditācijas komisija tā darbu atzinusi par veiksmīgu.

Atzinība - Madernieka ekspozīcijai "Šī būs jau trešā akreditācijas apliecība, ko saņemsim. 10.oktobrī bijām Kultūras ministrijā uz Muzeju padomes sēdi, kur tika analizēts un pieņemts lēmums par akreditācijas procesa rezultātiem. Tas ietvēra gan dokumentu sagatavošanu, gan atkārtotu muzeja attīstības un darbība stratēģijas izstrādes izvērtējumu turpmākajiem pieciem gadiem," stāsta Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza.

 

V.Vorza stāsta, ka valstī ir pieci muzeji, kas savulaik pretendējuši uz desmit gadu akreditācijas posmu.

 

"Mūsu muzejam ir ļoti būtiski un attīstībai nozīmīgi mērķi, jo muzeja darbība saistībā ar resursiem un infrastruktūru nav sastingusi, tāpēc pretendējam tikai uz pieciem, nevis desmit gadiem," saka direktore.

 

"Komisija pamanīja, ka ļoti daudz ko esam spējuši izdarīt, piemēram, brīnišķīgo un jauno ekspozīciju, kas veltīta Jūlijam Maderniekam, seno priekšmetu restaurāciju un kopiju izgatavošanu, muzeja pedagoģijas darba iespējas, kas paredzētas ekspozīcijas zālē, kur tām nekas īpaši nav jāpielāgo. Tika uzsvērts, ka tas ir milzīgs ieguvums šajā krīzes laikā, kur šīs ekspozīcijas izveidē ir ieguldīti gan finanšu, gan cilvēku darba resursi," stāsta V.Vorza.

 

Direktore uzteic arī muzeja darbinieku kolektīvu, kur katrs zina savus pienākumus, tāpēc darbs norit saskaņoti, apzinīgi un vienoti. Par visnozīmīgāko viņa uzskata darbu, kas ir saistīts ar muzeja krājuma veidošanu.


Pirmais - jāsakārto fasāde

Muzejs atrodas nepārtrauktā sakārtošanas procesā. To pierāda gan oranžērija, kur savulaik veikti plaši pielāgošanas darbi muzeja darbībai, gan klēts, kas pārdzīvoja divas rekonstrukcijas kārtas, lai tiktu sakārtotas gan tās iekštelpas, gan fasāde un jumts. "Beidzot ir pienācis laiks domāt arī par muzeja fasādes un tam piegulošā laukuma sakārtošanu. Uz to mums aizrādīja un ieteica par to domāt arī akreditācijas komisija," atzīs V.Vorza.

"Dzirkstele" jau informēja, ka muzeja fasādes krāsošanai no novada domes budžeta tika prasīti 3500 lati. Diemžēl 27.septembra novada domes sēdē, kad tika lemts par šāgada pašvaldības budžeta grozījumiem, dome atteica muzejam 3500 latus, lai steidzami nokrāsotu muzeja fasādi. Muzeja lūgums pagaidām ir nolikts malā, bet novembra domes sēdē plānots atgriezties pie šī jautājuma.

Par vislielāko savas darbības mērķi tuvāko piecu gadu laikā muzeja kolektīvs uzskata Sarkanās pils un tās piebūves, kā arī teritorijas rekonstrukciju, lai tur rastu vietu muzejam. Sarkanā pils tāpat kā esošā muzeja ēka - oranžērija - atrodas Vecgulbenes muižā. Šī iecere, kā uzskata novada dome, starpvalstu pārrobežu sadarbībā varētu tikt īstenota labākajā gadījumā pēc septiņiem gadiem.


Būs jaunas ekspozīcijas

Arī turpmāk muzejs apmeklētājiem piedāvās dažādas izstādes. No 20.oktobra līdz 10.novembrim būs skatāma izstāde "Laika matērija", kas ietilpst projektā "Laikmetīgā māksla". "Mums jau veidojas laikmetīgās mākslas izstāžu cikls sadarbībā ar novadnieku Modri Apsīti, kurš jau pērn organizēja laikmetīgās mākslas darbu izstādi. Izstādē būs skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas topošo mākslinieku darbi," ieintriģē direktore. Ar 17.novembri apmeklētājus gaidīs Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" 60 gadu jubilejas izstāde "Dzīve kā košums". Īpašie viesi šajā izstādē būs Tautas lietišķās mākslas studija "Dzintars".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Gulbis

Vai izteicieniem tagad arī uzliktas autortiesības?

pirms 8 gadiem, 2012.10.20 16:44

Janka

Dzīve kā košums, Nekas nevar būt labāks par šo..........vai Jums neliekas ka tas nav Jūsu ???

pirms 8 gadiem, 2012.10.20 13:37

Vietējās ziņas