Muzejs jubilejā apmeklētājiem dāvā divas jaunas izstādes

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs šogad svin 30 gadu jubileju. Vakar, 31.janvārī, muzeja draugi, atbalstītāji un sadarbības partneri tika aicināti uz jubilejas svinībām. Vairāk foto šeit.

Brektes atgriežas muzejā Svinības iesākās ar divu jaunu izstāžu atklāšanu. Kā pirmā tika atklāta izstāde lielajā izstāžu zālē. Ikviens apmeklētājs tur varēs doties un baudīt mūsu novada Brektu dzimtas mākslinieku darbus. Atklājot izstādi, muzeja direktore Valda Vorza stāstīja, ka iepriekšējā Brektu dzimtas izstāde muzejā bijusi tieši pirms desmit gadiem. Izstādes atklāšanā piedalījās gan tikai Ilona, taču viņa priecājās, ka muzejs viņiem ir devis iespēju atkal vienoties kopīgā izstādē. Brektu dzimtas mākslas darbu izstāde apmeklētājiem būs skatāma līdz 22.februārim.

 

Piemiņas stūrītis Jūlijam Maderniekam

Otrā izstāde, kas tika atklāta, ir "Jūlijs Madernieks - latviešu nacionālā stila meklējumi lietišķajā mākslā." Tā būs izstāde - ekspozīcija, kas muzejā būs skatāma pastāvīgi. Muzeja vēstures nodaļas vadītājs Anatolijs Savickis stāstīja, ka šīs izstādes tapšanā muzeja darbinieki ir ieguldījuši milzīgu darbu. Viņš izteica cerību, ka šī izstāde ikvienam ļaus vairāk izprast J.Madernieku, uzzināt par viņa dzīvi, darbu, domām. Izstādi A.Savickis salīdzināja ar bērnu, kurš izaudzināts un izlolots, dodas tālāk pasaulē. Muzeja apmeklētāji būs vērtētāji šim muzeja darbinieku gara bērnam.

 

"Ekspozīcija sastāv no vairākiem projektiem, pie kuriem esam strādājuši ilgākā laika posmā. Tās tapšanā ir bijuši iesaistīti arī vairāki sadarbības partneri. Taču pats galvenais vaininieks šīs ekspozīcijas tapšanas aizsākumam ir Gunārs Pakalns - mūsu novadnieka mākslinieka J.Madernieka brāļa mazdēls, kurš 2009.gadā muzejam dāvināja četrus krēslus. Tie bija oriģinālie J.Madernieka krēsli, kas ir pārdzīvojuši kara laiku, diezgan stipri cietuši, taču saglabāti un nodoti
mūsu muzejam," stāstīja A.Savickis. 

 

Muzeja darbu mēģina padarīt atraktīvāku

Šajā izstādē uzmanību piesaista arī liels digitālais skārienjūtīgs displejs un magnētiskā tāfele. Muzeja pedagoģe Iveta Petrovska stāstīja, ka ar šīm divām ierīcēm ekspozīcija tiks padarīta nedaudz atraktīvāka un interesantāka. Uz magnētiskās tāfeles, brīvi improvizējot, ikvienam būs iespēja izmēģināt veidot dažādus rakstus. Savukārt ar otras ierīces palīdzību būs iespēja apmeklētājiem parādīt ieguldīto pētniecisko darbu. Apmeklētāji, piemēram, varēs apskatīt J.Madernieka ogles zīmējumus, kas pašreiz atrodas citās mākslas galerijās un varbūt tikai nākotnē būs skatāmi pie mums. Uz šī ekrāna ir iespējams arī likt gleznas - "puzles". Šī ierīce piedāvā vēl milzum daudz dažādu iespēju, pie kā muzeja darbinieki strādās arī turpmāk.

 

Strādā no sirds un cits citu papildinot

Pasākuma noslēgumā sumināti tika paši gaviļnieki - muzejs un tā darbinieki.

 

Muzeja direktore V.Vorza teica sirsnīgu paldies ikvienam darbiniekam, kas pašreiz strādā muzejā, kā arī tiem cilvēkiem, kas savulaik strādājuši muzejā. No bijušajiem darbiniekiem muzeju jubilejā sveikt bija ieradusies Irīna Zeibārte (šobrīd ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā), Daira Jaunbērziņa (strādā Latvijas Kara muzejā), Smaida Lūse, kas muzejā ir strādājusi ilgus gadus un arī tagad bieži apciemo muzeju, kā arī muzeja darbinieks Jānis Kokarevičs.

 

Muzeju jubilejā sveica arī tuvākie sadarbības partneri - Gulbenes kultūras centrs, mākslas skola, mūzikas skolas, Tautas lietišķās mākslas studija "Sagša", Gulbenes bibliotēka. Solot atbalstu, radošus panākumus vēlēja arī novada domes pārstāvji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas