Muzejs par fonda naudu restaurēs Leo Svempa kumodi, sekretāru un krēslu 14

2000 eiro no Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs ir saņēmis, lai varētu restaurēt Beļavā dzimušā gleznotāja un jurista Leo Svempa (1897-1975) memoriālos priekšmetus. Pavisam ir paredzēts restaurēt trīs novadniekam piederējušās mēbeles – kumodi, sekretāru un krēslu.
“Kopumā nepieciešamais finansējums ir pāri 7000 eiro. Ieguvām daļu no nepieciešamās summas. Varēsim izmantot naudu iesākumā vienas mēbeles - kumodes - restaurācijai. Noteikti vajadzēs pašvaldības līdzfinansējumu – 200 eiro,” “Dzirkstelei” stāsta muzeja direktore Valda Vorza.
Pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone publiski nesen sacīja, ka ir informēta par VKKF piešķirto finansējumu un to, ka vajadzēs arī pašvaldības līdzfinansējumu, tas tikšot nodrošināts.
V.Vorza teica, ka nākamgad turpinās rūpēties par VKKF atbalsta piešķiršanu, lai varētu restaurēt arī citas L.Svempa mēbeles. Tās visas pēc tam nonāks Stāmerienas pilī, kur pēc remontdarbu pabeigšanas atradīsies pastāvīga muzeja ekspozīcija. V.Vorza piebilda, ka ir plānots papildināt L.Svempa memoriālo ekspozīciju, iegūstot jaunus priekšmetus. Esošās kolekcijas paraugi bija skatāmi Stāmerienas pilī pirms tās restaurācijas 2017.gadā. Jau rakstījām, ka eksponēšanai Stāmerienas pilī muzejs ir sarūpējis L.Svempa gleznas, viņa kolekcionētos mākslas priekšmetus (viņam mīļā tēma - zilie šķīvji) un priekšmetus (gan saistītos ar L.Svempa biogrāfiju, gan nesaistītos), kas saņemti dāvanā no Rundāles pils muzeja.
V.Vorza saka – tikko Rīgas pirmizrādi piedzīvojušajā Vācijas, Latvijas un Itālijas kopražojuma dokumentālajā filmā “Geparda dzimšana” Stāmerienā filmētajos pils skatos bija manāmi logu aizkari, kuri ir ekspozīcijas priekšmets no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja krājuma. Arī pils iekšskatos ir redzami muzeja ekspozīcijas priekšmeti. “Lai radītu noskaņu, filmā ļoti veiksmīgi un simpātiski ir izmantota mūsu ekspozīcija. Biju gandarīta to redzēt,” uzsver V.Vorza. Gulbenē šo Luidži Falorni filmu varēs noskatīties kultūras centrā 13.novembrī pulksten 18.30.  Filmas centrā ‒ vācbaltiešu baronese, psihoanalītiķe Aleksandra fon Volfa, Stāmerienas pils saimniece, un itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampedūza, labi zināmā romāna “Gepards” autors.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

?

Ko restaurēs? Sekretāru vai varbūt tomēr sekreteru?

pirms gada, 2019.11.14 18:05

latviešu valoda

sekretārs -a, v.
1. Kombinēta mēbele – grāmatu plaukts ar atvilktnēm un izvelkamu vai nolaižamu plātni rakstīšanai.

pirms gada, 2019.11.14 18:12

Taure

Latviešu valoda iemeta online: https://lv.oxforddictionaries.com/definition/sekretars He, he. Sekli! Der tak abi vārdi!!! Lūk: https://tezaurs.lv/#/sv/sekret%C4%81rs/2
Mīļie, divi, divi avoti+rezultāts!

pirms gada, 2019.11.14 19:55

:)

Un ko tad - abus vārdus vajadzēja rakstīt?

pirms gada, 2019.11.15 10:21

Taure

Nevajag demonstrēt latviešu valodas zināšanas, ja tādu nav!!

pirms gada, 2019.11.15 20:11

taburete

"Par to naudu tak aunu var nopirkt!"
Bet vispār jau saprotu tā- ja nauda nav pašiem jānopelna vai jāiegulda savi līdzekļi tad sadzejot summas caur projektiem var ne tādas vien.
Restaurātoru kantoru un restaurātoru ar papīru nav daudz, bet var jau arī vietējiem meistariem apjautāties cik tas izmaksātu.
Ja nepieciešams varu ieteikt vietējos meistarus cienījamajiem projektu rakstītājiem.

pirms gada, 2019.11.14 22:48

Lote

Ja par projektu naudu ko ceļ, būvē, atjauno parasti jābūt publiski izsludinātam konkursam..... tādu vismaz es neesmu redzējusi, domāju vairāki vietējie meistari būtu pieteikušies, un summa būtu uz pusi mazāka,..... vispār Gulbenes novadā, konkursus laikam izsludina radu un paziņu lokam, jo visur ko taisa par projektu naudām vienmēr, nez kāpēc ir piesaistīti draugu, paziņu vai radinieku uzņēmumi.....

pirms gada, 2019.11.16 09:00

taburete

Ne vienmēr jau ir konkursi, dažkārt pietiek ar dažiem (diviem) piedāvājumiem, kurus atsūta vai iesniedz tie interesenti kurus ir uzrunājis projekta autors. Tos kurus viņš izvēlas jau ir cits jautājums, nu paņem to pašu Rīgas restauratoru vēl Limbažnieku un konkurss ir noticis, Tās cenas jau viņiem aptuveni būs vienādas, jo dižās konkurences jau nav, starp lielajiem, bet nu ir jau vēl arī vietējie kas to varētu izdarīt bet dažādu iemeslu pēc jau viņi netiek pieaicināti, vai informēti par šādu iespēju.

pirms gada, 2019.11.17 08:50

ha

Jaungulbenes mežu pārdeva var pašikot. Visiem deputātiem pa komandējumam uz siltajām zemēm !!!

pirms gada, 2019.11.14 23:58

HA HA

Jaunā kuļturka G.Ķ. vēl pat lāga nav sākusi strādāt kā jau atvaļinājumu izbauda pie palmām!

pirms gada, 2019.11.15 10:12

HeHe

Jā, sarmīte (S.S.), sagatavo vazelīnu

pirms gada, 2019.11.16 21:40

Acs

Bravo, dzirkstelieši! Filmu rāda 13.11., bet jūs to paziņojat 15.11.! Bravo, bravo - ĻOTI operatīvi!!! Toties muzejs - MALAČI!

pirms gada, 2019.11.15 14:28

abc

Domniekiem ir jādomā par cilvēkiem kas ir dzīvi nav aizbraukuši nevis par sen miruša cilvēka kasti.

pirms gada, 2019.11.17 11:00

Acs

Cilvēk mīļais, tak saproti, ka ES fondu sistēma ir tāda, ka tā sastāv no konkrētām tēmām, kuru “durvis” atveras uz īsu brīdi, kurā jāpagūst iesniegt projekts. Nokavē, - nedabū. Nu nav tā, ka ES fondi dod visu, ko mums vajag! Ir jàķer tas un tikai tad, KO un KAD dod! Tādēļ nevajag sūkstīties, ka pašvaldība - vai šajā gadījumā muzejs - rūpējas par miruša cilvēka mantām, bet nevis par dzīviem cilvēkiem. Nejauc arī “pelmeņus ar putukrējumu” jeb muzejam NAV SOCIĀLU funkciju!

pirms gada, 2019.11.18 16:16

Vietējās ziņas