Muzicēs starptautisko konkursu laureāts novadnieks Rihards Plešanovs

Gulbenes kultūras centrā piektdien, 10.februārī pulksten 19.00 notiks jaunā koncertflīģeļa ieskandināšanas koncerts, kurā muzicēs pianists starptautisko konkursu laureāts, "Societa Umanitaria" konkursa Milānā "Grand Prix" ieguvējs novadnieks Rihards Plešanovs.

Programmā skanēs Frederika Šopēna, Kloda Debisī, Gundara Pones, Pētera Vaska un Edgara Raginska skaņdarbi.  

Rihards klavieru spēli apguva Gulbenes mūzikas skolā pie skolotājas Egitas Vanagas. Tālāk ceļš aizveda uz Cēsu mūzikas vidusskolu, kur jaunais talants turpināja mācības pie skolotājas Ilzes Mazkalnes. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Rihards mācījās pie skolotājas Anitas Pāžes. Gadu pianists savu meistarību papildināja Hannoverē profesora Eināra Stīna-Nokleberga klasē. Šobrīd Rihards ir atgriezies Latvijā un turpina mācīties profesora Sergeja Osokina klasē Latvijas Mūzikas akadēmijā.

 

Pēdējie gadi pianistam sagādājuši lielus izaicinājumus. Par to liecina Milānā prestīžajā konkursā iegūtā "Grand Prix". Spīķeru koncertzālē ir preparētas klavieres pēc Džona Keidža partitūras, bet, saņemot "Swedbankas" "Gada balvu 2010", izdzīvotas Sergeja Rahmaņinova 2. klavierkoncerta kaislības. Ar Friderika Šopēna klavierdarbu koncertu Rihards uzstājies Holandē. Ar solokoncertiem viņam izdevies apburt klausītājus Portugālē, Itālijā, Lietuvā un Francijā.

 

Pagājušajā vasarā pianists kopā ar orķestri „Kremerata Baltica" atskaņoja Bendžamina Britena opusu "Jaunais Apolons", kur mūziķim bija ne tikai jāpārvalda klavieru taustiņi, bet arī jāsaspēlējas ar orķestri kā diriģentam. Mūzikas cienītājiem šī būs lieliska iespēja pārliecināties par jaunā talanta augsto muzikālo sniegumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas