Muzikālā uzvedumā – dzeja un roks

Gulbenes bibliotēkā 29.janvārī pulksten 16.00 viesosies Barkavas kultūras nama jaunrades studija "Pirmatne" ar mazliet netradicionālu muzikālu dzejas uzvedumu "Ar debesīm lai reizi izskaidrotos". Tajā skanēs Barkavas dzejnieces Anitas Skrjabes dzeja savienojumā ar roku.

Izrādi veido rindas no A.Skrjabes krājumiem "Upes audeklā", "Ābeles apskāvienos", "... un klusums izkaisās pļavās", no kopdarba ar Gunvaldi Tarvidu "Dialogs uz taureņspārna", kā arī ārpus krājumiem esošā dzeja un proza.  

"Iestudējums ir sava veida ceļojums neredzamajā realitātē, kur primārā atskaite ir Jūta. Kristapa Vēvera komponētā rokmūzika A.Skrjabes dzejai šo ceļojumu padara vēl spilgtāku. Uzvedumā skanēs basģitāra - K.Vēveris, soloģitāra - Oskars Bērziņš, sintezators - Ivars Šminiņš. Dzeju lasīs uzveduma režisore Zeltīte Dūrīte," informē Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.

 

Ar šo izrādi Vidzemes zonas amatierteātru skatē Smiltenē pagājušā gada februārī tika pārstāvēts Madonas novads un iegūta nominācija "Labākais muzikālais noformējums". Pasākums notiek Vidzemes kultūras programmas projektā "Latviešu literatūra - sava laika un telpas sajūta".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas