Mūzikas skola ieraksta kompaktdisku 1

Audzēkņi un skolotāji sarūpē dāvanu skolai 50 gadu jubilejā
Kā dāvanu skolai 50 gadu jubilejā Gulbenes mūzikas skolas skolēni un skolotāji pagājušajās brīvdienās ierakstīja kompaktdisku "Caur pasauli iet mūžīgs nošu raksts".

Mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne stāsta, ka diska ierakstīšanā bija iesaistīti gandrīz visa skola.

"Mūsu mērķis bija šajā diskā atainot pēc iespējas vairāk mūzikas instrumentu, kuri tiek apgūti mūsu skolā, kā arī parādīt mūsu audzēkņu prasmi skaisti spēlēt. Ja piepūlas un cītīgi strādā, katrs ir spējīgs spēlēt ļoti labi," secina A.Veikšāne.

Strādā profesionāls skaņu režisors

Ar gulbeniešiem divas garas un saspringtas dienas strādāja profesionāls skaņu ierakstu režisors Andris Balodis no Rīgas.

"A.Balodis pats arī ir pasniedzējs mūzikas skolā un ir ļoti prasīgs, to izjuta arī mūsu audzēkņi. Bērni tagad saprata, kā tas ir, kad skaņdarbs ir jānospēlē bez nevienas kļūdas. Skolotāji, piemēram, klausoties eksāmenā vai ieskaitē allaž piedod kādas sīkas kļūdiņas, bet ierakstā tas nav pieļaujams. Bērniem tas bija īpašs piedzīvojums, savu darīja arī uztraukums un sasprindzinājums," secina skolas direktore, taču viņa atzīst, ka viss plānotais tika ierakstīts.

"Tika ierakstīti 26 skaņdarbi. Diska ierakstīšanā piedalījās gan individuāli izpildītāji, gan kameransambļi, gan arī kamerorķestris. Būs dzirdami skaņdarbi, ko izpilda gan 2.klases audzēkne, gan mūzikas skolas beidzēji. Ierakstiem audzēkņus gatavoja 15 mūsu skolotāji. Šoreiz diska ierakstīšanā nepiedalījās skolas pūtēju orķestris, taču viņiem jau pērn iznāca pašiem savs albums," norāda A.Veikšāne.

Paveikts labs darbs

Skolas direktore atzīst, ka gan bērni, gan skolotāji ir ieguldījuši ļoti lielu darbu, gatavojoties šiem ierakstiem. Skaņdarbi tika atspēlēti neskaitāmas reizes, lai visiem būtu pārliecība, ka viss izdosies.

"Domāju, ka gandarījums tagad ir gan pašiem bērniem, gan arī skolotājiem. Ir paveikts labs darbs. Tā būs vēsturiska piemiņa gan skolai, gan pašiem izpildītājiem - bērniem un viņu skolotājiem," secina A.Veikšāne.

Skolas direktore piebilst, ka šobrīd turpinās gatavošanās darbi jubilejas svētku pasākumiem.

"Priecājos, ka viss notiek neatkarīgi no apkārtējiem apstākļiem, jo pasaule ir ne bez labiem cilvēkiem. Man vienmēr ir šķitis, ka svētku gaidīšana ir daudz skaistāka nekā paši svētki," saka A.Veikšāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

audzēkne

Mīļš sveiciens mūzikas skolai un pedagogiem jubilejā!
Paldies jums!!!

pirms 11 gadiem, 2009.02.25 12:24

Vietējās ziņas