Mūzikas skolai – pusgadsimta jubileja 6

Skolas jubilejas koncertā skolēni un absolventi pārsteidz ar izciliem priekšnesumiem
Gulbenes mūzikas skola šajā mācību gadā svin savus 50 pastāvēšanas gadus un šajās brīvdienās notika skolas jubilejai veltītie pasākumi. Gan skolēni, gan skolotāji jubilejas pasākumam gatavojās jau ilgu laiku - speciāli tika izgatavots karogs, tika ierakstīts kompaktdisks ar skolēnu atskaņotajiem skaņdarbiem, notika arī visu mūzikas skolas nodaļu koncerti. Jubilejas noslēguma pasākums sestdien iesākās ar svētbrīdi Gulbenes katoļu baznīcā, kur savu svētību gan karogam, gan arī mūzikas skolai deva priesteris Vjačeslavs Bogdanovs.

Pēc karoga iesvētīšanas katoļu baznīcā svinīgā gājienā tas tika nogādāts mūzikas skolā, kur tam tika ierādīta goda vieta skolas zālē. Šajā pašā zālē arī notika jubilejai veltītā konference, uz kuru bija pulcējušies gan skolotāji, gan arī skolas absolventi. Konferences laikā klātesošajiem tika piedāvāts neliels ieskats skolas vēsturē. Vēsturi vāca un pētīja Gulbenes Vēstures un mākslas muzeja speciālists Anatolijs Savickis. Kopā ar skolas darbiniekiem tika secināts, ka šis darbs ir jāturpina.

 

Konferences laikā sveicienus no kultūras ministra Inta Dāldera atveda, kā arī Atzinības rakstus skolotājiem pasniedza Kultūras ministrijas Valsts Kultūras radošās industrijas izglītības centra direktore Agnese Miltiņa. Skolotājiem un skolas darbiniekiem tika pasniegti arī Pateicības raksti no Gulbenes pilsētas domes.

 

Pēc konferences ikviens absolvents, bijušais un esošais darbinieks, kā arī visi citi gulbenieši tika mīļi gaidīti uz koncertu kultūras namā. Lai arī koncerts ilga vairākas stundas, klausītāji zālē aizrautīgi tvēra katra mākslinieka muzikālos priekšnesumus.

 

Skatītājus priecēja mūzikas skolas kamerorķestris, 2. vijoles klases skolniece Beāte Leimane, 5. klavieru klases skolniece Ance Skopane, 3. obojas klases audzēkne Līga Kalniņa, 8. klavieru klases audzēkne Anete Sietiņa, kā arī meiteņu Ances Skopanes un Sabīnes Krilovas klavieru duets, kas skatītāju vērtējumam nodeva skolas gulbeniešu novadnieka komponista Valda Zilvera skaņdarba "Allegretto" pirmatskaņojumu. Orķestra pavadījumā koncertā uzstājās arī mūzikas skolotāja Inga Driķe un viņas kolēģe un draudzene Jeļena Vanga no Norvēģijas, kā arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas 1.klases audzēkne čelliste Anna Katrina Paukšēna.

 

Liels prieks skatītājiem bija redzēt kādreizējos mūzikas skolas skolēnus, kas šobrīd turpina studijas jau augstākās mācību iestādēs. Skolas jubilejas kulminācijas koncertā savus izjustos un izcilos priekšnesumus sniedza Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas profesora Georga Sniķera 9. trompetes klases audzēknis Viesturs Grapmanis, šīs pašas skolas 2.kursa audzēkne Ilze Gagaine, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Sergeja Osokina 1.kursa students Rihards Plešanovs, akadēmijas docenta Jāņa Bulava vijoles klases 2.kursa studente Velga Šaršūne, akadēmijas docētājas Evas Binderes vijoles klases 3.kursa studente Gerda Dazarte, akadēmijas profesora Jura Kalnciema maģistrantūras 2.kursa studente Ilze Zvaigznekalne.

Ar savu skanīgo balsi un aktiermeistarību ikvienu pārsteidza novadnieks operdziedātājs Nauris Indzeris, kurš izpildīja trīs dziesmas, starp tām arī V.Zilvera speciāli skolas jubilejai komponētu dziesmu "Caur pasauli iet mūžīgs nošu raksts".

 

Interesanti, ka šos Ojāra Vācieša dzejoļa vārdus mūzikas skolas bija izvēlējusies kā jubilejas gada moto.

 

Jubilejas koncertā savu priekšnesumu - virtuozu vijoles spēli - skatītājiem rādīja arī bijušā skolas direktora Andreja Baumaņa dēls Mūzikas akadēmijas profesors Andris Baumanis. Visus pārsteidza arī saksofonists Teodors Grīnbergs, kurš speciāli uz skolas jubilejas pasākumiem bija ieradies no savas dzīvesvietas Vācijā.

 

Koncerta noslēgumā uzstājās skolas pūtēju orķestris un kopā ar viņiem arī trombonists Gvido Brenčevs.

 

Pēc koncerta mūzikas skolas vadībai un pedagogiem tika teikts daudz paldies vārdu un laba vēlējumu, pasniegti ziedu pušķi un dāvanas.

Skolas direktore Austra Veikšāne koncerta beigās secināja, ka, gatavojoties jubilejai, viņi caur ērkšķiem ir nonākuši pie zvaigznēm.

 

"Es jūtos tā, it kā šodien tiešām būtu mūsu zvaigžņu diena. Esmu tiešām laimīga," saka skolas direktore.

 

Lielu paldies viņa teica ikvienam, kas koncertā priecēja ar savu priekšnesumu, kā arī visiem tiem gulbeniešiem, kas kuplināja jubilejas noslēguma koncertu.


Uzziņai

* Mūzikas skolas darbu uzsāka 1959.gada 1.septembrī. Pirmais skolas izlaidums notika 1964.gadā, skolu absolvēja 1 skolēns.

 

* Sākumā skola atradās kādreizējā Gulbenes pamatskolā, kultūras centrā, ģimnāzijā, 2.vidusskolā, bet 1973.gadā tā sāka strādāt jaunuzceltajā ēkā Gulbenes poliklīnikas ēkas vietā.

 

* Skolas direktori: Astrīda Rutka, Andrejs Baumanis, Vilnis Beitiks, Alberts Pavlovskis, Austra Veikšāne. Šobrīd skolā strādā 26 pedagogi.

 

Vairāk foto skatīt: http://www.dzirkstele.lv/portals/foto_video/raksts.html?xml_id=14002

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Oma

Daudz laimes dzimšanas dienā! Veiksmes un panākumus!

Vecmāmiņa.

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 10:49

Rita

Lai veicas arī turpmāk mācīt Gulbenes jaunatnei apgūt mūzikas pasaules skaistumu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 10:48

Skaisti svētki! Novēlam panākumus turpmākajā darbā!

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 10:47

Anna Skudiņa

Lai veicas 1. kursa studentam Rihardam Plešanovam.

pirms 11 gadiem, 2009.04.29 10:47

Vietējās ziņas