Mūzikas skolas audzēkņi dāvās prieku svētkos

Gulbenes katoļu baznīcā 26.decembrī pulksten 16.00 ikviens gulbenietis tiek aicināts uz Ziemassvētku koncertu "Prieks pasaulei". Tajā savus priekšnesumus sniegs Gulbenes mūzikas skolas pūtēju un kamerorķestris.

Orķestra diriģents Donāts Veikšāns atklāj, ka koncertā skanēs gan dažas Ziemassvētku dziesmas, gan arī skaņdarbi no repertuāra, ko orķestris gatavo nākamā gada lielajiem pasākumiem.

 

"Nākamā gada 28.februārī mums ir iecerēts liels sadraudzības koncerts kopā ar Gulbenes ģimnāzijas kori un Rietavas moderno un diskodeju jauniešu kolektīvu. Marta beigās un aprīļa sākumā esam iecerējuši arī doties koncertēt uz Briseli," stāsta D.Veikšāns.

 

Viņš ir īpaši priecīgs, ka kamerorķestrim ir piepulcējies liels skaits bērnu.

 

"Lielie orķestra dalībnieki jau ir aizgājuši pasaulē. Kurš ir brīvāks, tas kādu reizi atbrauc un palīdz spēlēt koncertos, taču tagad kamerorķestrī ir iesaistījusies jaunā paaudze," stāsta diriģents.

 

D.Veikšāns norāda, ka orķestri vienmēr ir sadarbojušies ar visu konfesiju baznīcām.

 

"Esam sākuši ar adventes svecīšu iedegšanu, tradicionāli Ziemassvētkos koncertējam katoļu baznīcā. Esam iecerējuši koncertu sniegt arī luterāņu baznīcā, tiesa, tas notiks jau jaunajā gadā - 6.janvārī, Zvaigznes dienā. Gribam arī koncertēšanu Zvaigznes dienā padarīt par tradicionālu. Pāris gadus esam gājuši palīgā arī pareizticīgo baznīcai. Ja arī šogad vajadzēs kuplināt viņu svētkus, mēs to darīsim ar prieku," saka D.Veikšāns.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas