Nāciet visi talkā! (Video skatīt "Windows Internet Explorer")

Šodien Gulbenes rajonā un visā Latvijā notiek lielā talka "Par tīru un zaļu valsti", godinot valsti tās 90.gadadienā. Daudzviet Gulbenes rajonā talkošana sākās jau vakar.
Arī Gulbenes kultūras centra 14 darbinieki piektdien visu rītu cītīgi kopa pilsētas bijušās brīvdabas estrādes teritoriju kādreizējā lidlaukā Nākotnes ielā.

Talcinieki rosās visā Gulbenes rajonā

Vakar Gulbenes bijušā lidlauka teritorijā "Dzirkstele" novēroja: talcinieki kā sēnes lasīja izmētātās plastmasas pudeles, izlietotos cigarešu un uzkodu iesaiņojumus.

 

Talcinieki, Gulbenes kultūras centra darbinieki, noskaidrojās, ka estrādes apkārtnes piedrazotāju iemīļotākais dzēriens ir "Kubas" alus. Būves priekšpusē kāpnes klāja prāva stikla lausku kārta, bet iekštelpās tika uzieta kūtij līdzīga dabisko vajadzību kārtošanas vieta un guļamtelpa bezpajumtniekiem. Patrepē polietilēna maisos bija apslēpta kāda nezināmā iedzīve - sega, apģērbs, pat pidžama. Bez žēlastības kultūras darbinieki izmēza estrādi un salaboja tās tekošo jumtu. Kā zināms, šis objekts ir iekonservēts uz nezināmu laiku, jo saskaņā ar pilsētas plānojumu lidlauks ir gulbeniešu atpūtas zona, kurai, iespējams, ar laiku atkal būs vajadzīga brīvdabas estrāde.

 

Tikpat enerģiski talcinieki visā Gulbenes rajonā rosīsies šodien. Lejasciemā lielajā talkā sakops peldvietu pie Sudala ezera, atpūtas vietu pie Gaujas un Tirzas satekas, "Gailīšu" peldvietu pie Gaujas, kā arī atpūtas vietu Robežkalnā un pašu pagasta centru.

 

"Esam sasparojušies strādāt neatkarīgi no laika apstākļiem. Par talkošanu atbildīgais ir pašvaldības izpilddirektors Māris Milns," stāsta Lejasciema pagasta avīzes "Pagalms" redaktore Jana Igaviņa.

 

Talciniekiem būšot sarūpēta karsta tēja un maizītes. Lejasciemā šodien daudzos dārzos notikšot arī kartupeļu talkas. Tomēr lejasciemieši ir čakli un noskaņoti visur būt un visu paveikt.

 

Lielās talkas rajona koordinatore, rajona padomes izpilddirektore Guna Švika "Dzirkstelei" stāsta, ka pašvaldībām kopā ir izdalīti 1000 atkritumu maisi un darba cimdi, kā arī 45 lielās pakas sulas. Katrā pakā ir sešas mazākas 1,5 litru sulas pakas.

 

Pašvaldības noteikušas vietas, kur novietot visus talkā savāktos atkritumus. Gulbenes pilsētā lielie konteineri būs novietoti Skolas ielā pirms krustojuma ar Blaumaņu ielu, aiz Zvaigžņu ielas autobusa pieturas, Raiņā ielā pie bijušās dzelzceļa pārbrauktuves,

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas