Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nacionālais veselības dienests novērtē ģimenes ārstu gada darbību 6

Nacionālais veselības dienests saskaņā ar noteiktajiem kvalitātes kritērijiem novērtējis ģimenes ārstu darbību 2015.gadā. Kopumā tika izvērtēts 1275 ģimenes ārstu darbs, kuri pagājušajā gadā sniedza valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bija līgumattiecībās ar dienestu un netika aizvietoti. Par to informē Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Māra Āboliņa.

Kopumā vislabāk ar kvalitātes kritēriju izpildi ir veicies Vidzemē un Zemgalē, vismazāk sekmējies Rīgas reģionā. Starp labākajām ģimenes ārstēm Vidzemē ir arī Ieva Grīnšteine Gulbenē.

"Tika vērtēti tādi ģimenes ārstu darba kvalitātes kritēriji kā profilakses īstenošana, bērnu aprūpe, hronisko pacientu aprūpe, praksē reģistrēto pacientu dalība valsts organizētajās vēža agrīnās diagnostikas pārbaudēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie ģimenes ārsta pacientiem, ja izsaukuma rezultātā pacients nav ticis ievietots slimnīcā, kā arī ģimenes ārsta veikto manipulāciju daudzveidība," stāsta M.Āboliņa.

Salīdzinot ar 2014. gada novērtējumu, pagājušajā gadā kopumā sasniegti labāki rezultāti. Par 2 % pieaudzis to ārstu skaits, kuri izpildījuši vairāk kā 5 no 13 kritērijiem. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, turpina sarukt tādu ģimenes ārstu skaits, kuriem nav bijis pa spēkam izpildīt nevienu kvalitātes kritēriju – 2013. gadā to bija 4,2 %, 2014. gadā – 2,6 %, bet 2015. gadā – vairs tikai 2 %.

Nacionālais veselības dienests skaidro, ka ģimenes ārstiem ir nosūtīti novērtēšanas rezultāti un pārskaitīti maksājumi par gada darba kvalitāti. Maksājuma apmērs ir atkarīgs no izpildīto kvalitātes kritēriju skaita un ģimenes ārsta praksē reģistrēto pacientu skaita. Gada kvalitātes maksājumu virs 1500 eiro saņēmuši 32 ģimenes ārsti. Vidējais maksājuma apmērs valstī šogad ir 536 eiro. Ikgadējais kvalitātes maksājums ir daļa no kopējā finansējuma, kuru ģimenes ārsti saņem no valsts prakses darbības nodrošināšanai un valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.

Kvalitātes kritēriji ieviesti, lai pilnveidotu ģimenes ārstu prakšu darbu, kā arī motivētu ārstus aktīvāk iesaistīties pacientu profilaksē un aprūpē. Ģimenes ārstu novērtēšanas kritēriji pirmo reizi tika ieviesti 2013. gadā.


Pievieno komentāru

Komentāri 6

Zive

Pozitīva ziņa! Apsveicami un prieks,ka tieši pie mums strādā profesionāla, godprātīga, centīga un ieinteresēta daktere.

pirms 4 gadiem, 2016.05.17 12:27

VB

Laba, gudra, ar pozitīvu skatienu uz dzīvi apveltītā DAKTERE!!! Liels paldies viņai un māsiņām, kuras strādā viņas vadītajā pieņemšanas kabinetā.

pirms 4 gadiem, 2016.05.17 14:11

pensionare

ne visiem veicas ar gudriem un iejutigiem dakteriem

pirms 4 gadiem, 2016.05.17 14:58

Puķe

Kur var uzzināt, kāds novērtējums ir ģimenes ārstam, ja es gribētu uzzināt par savējo

pirms 4 gadiem, 2016.05.18 10:07

Vietējās ziņas