Nacionālo bruņoto spēku komandieris apmeklēs Kaujas atbalsta rotu Stāmerienā 3

4.februārī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš apmeklēs Zemessardzes 2. Vidzemes brigādi, lai iepazītos ar vienības spēju attīstības projektu un uzdevumu izpildes gaitu, kā arī apmeklēs Stāmerienu, kur tiek veidota Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes profesionālā dienesta apakšvienība – Kaujas atbalsta rota ar prettanku un pretgaisa aizsardzības spējām. Par to informē NBS komandiera preses virsniece majore Sandra Brāle.

Vizītes laikā ģenerālleitnants L. Kalniņš apmeklēs arī Zemessardzes  22. kājnieku bataljonu Valmierā, kur tiek veidota artilērijas baterijas lieluma apakšvienība ar pašgājējhaubicēm un vairāk nekā 100 karavīriem, lai nodrošinātu artilērijas atbalstu manevra vienību operācijām un stiprinātu uguns atbalsta spēju.

Jau ziņots, ka Vidzemē tiek veidotas profesionālā dienesta apakšvienības Zemessardzes sastāvā, lai stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un veicinātu efektīvu un visaptverošu valsts aizsardzības uzdevumu izpildi. Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā un ir viena no Zemessardzes četrām brigādēm.

2021. gadā profesionālajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos plānots pieņemt līdz 700 karavīru. Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu. 

Dienestam speciālistu amatos un specializētajās vienībās bruņotie spēki aicina kandidātus ar 1. līmeņa augstāko izglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā, 1. vai 2. līmeņa augstāko izglītību telekomunikāciju jomā, vidējo tehnisko izglītību vai pieredzi autotransporta apkopes un remonta jomā, kā arī kandidātus ar transportlīdzekļa vadītāja kategorijām B, C un D un traktortehnikas vadītāja kategorijām TR1 un TR2 speciālās militārās tehnikas vai speciālo militāro transportlīdzekļu vadīšanai. 

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajā dienestā un studijām aizsardzības akadēmijā var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!” Savukārt ar aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām var iepazīties tās tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ops

Naudas ir tik daudz ka nekad- brille plukskis

pirms 23 dienām, 2021.02.04 18:00

Vietējās ziņas