Nākamā gada budžets, iespējams, būs krietni mazāks

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa norāda, ka nākamā gada budžets varētu būt mazāks par 20 procentiem. Tie gan ir provizoriskie dati.

S.Daudziņa skaidro, ka pašreiz notiek Ministru kabineta un Pašvaldību savienības sarunas par pašvaldību pamatbudžeta izveidi nākamajam gadam.

 

"Lielākas budžeta sadaļas sastāda iedzīvotāju ienākuma nodoklis un nekustamā īpašuma nodoklis par zemi un ēkām. Notiek diskusijas par to, kā sadalīsies iedzīvotāju ienākuma nodoklis starp pašvaldību un valsts budžetu, vai tie būs 83 procenti un 17 procenti vai 80 procenti un 20 procenti," stāsta S.Daudziņa un piebilst, ka vēl ir nepieciešama diskusija ar Ministru kabinetu par to, kas notiks, ja nepildīsies prognozes par iedzīvotāju nodokļa prognozes.

 

"Mums nav skaidrības, vai būs par to kāda kompensācija, ja iedzīvotāju ienākuma nodoklis nepildīsies. Pašvaldības pārstāvji pastāv uz to, lai nākamgad šādu kompensāciju paredzētu. Tiek strādāts vēl pie pārējām mērķdotācijām, kuras pārējās ministrijas ieplāno pašvaldību budžetā," saka S.Daudziņa.

S.Daudziņa uzsver, ka pašvaldības neatbalsta virzību lielākos papildus ienākumus valsts konsolidētajā budžetā gūt no sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem, kāda pašreiz ir izveidojusies valsts politika.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas