Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nākamajā mācību gadā neplāno citas pārmaiņas, izņemot Daukstes skolas slēgšanu 2

Aizvadītā gada nogalē deputāti vienprātīgi ir apstiprinājuši Gulbenes novada vispārējās izglītības iestāžu attīstības plānu 2016. – 2018.gadam. Ikviens interesents publiski ar šo dokumentu var iepazīties domes mājas lapā “www.gulbene.lv”.

Par novada izglītības iestāžu slēgšanu vai statusa maiņu pašlaik domē netiek plānots lemt, “Dzirkstelei” saka novada domes deputāte, izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Sandra Daudziņa. Izņēmums ir vienīgi Daukstes pamatskola, par kuras slēgšanu deputāti nobalsojuši pagājušā gada nogalē. S.Daudziņa uzsver, ka šobrīd ir definēti kritēriji, pēc kuriem pašvaldībā sekos līdzi situācijas attīstībai un nepieciešamības gadījumā diskutēs par iespējamajām pārmaiņām. Turklāt ir noteikti gan galvenie kritēriji, gan detalizētāki papildu kritēriji. Viņa cer, ka deputātiem vairāk nebūs jāpieņem kardināli lēmumi.

Novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis “Dzirkstelei” skaidro, ka pašvaldībai pat tīri teorētiski par kādas izglītības iestādes slēgšanu vai statusa maiņu sabiedrībai ir jāpaziņo laikus – pusgadu, pirms šāds kardināls domes lēmums tiek izpildīts. Arī A.Apinītis apgalvo, ka pagaidām ne par vienu citu izglītības iestādi novadā, izņemot Daukstes pamatskolu, konkrēti spriests netiek. Taču deputātiem turpmāk regulāri vajadzēšot sekot līdzi situācijas maiņai un diskutēt. “Ja laukos bērnu nebūs, kā mēs varēsim ietekmēt šo procesu?” retoriski jautā A.Apinītis.

Pašvaldībā apstiprinātajā plānā iezīmēts modelis, kas perspektīvā prognozē profila un statusa sašaurināšanos daudzām izglītības iestādēm. Piemēram, bērnudārza pastāvēšana kļūs apdraudēta, ja tajā būs mazāk par 20 audzēkņiem. Ja pamatskolā kopā ar bērnudārza grupu audzēkņu skaits būs mazāks par 60, arī šādas iestādes statuss būs jāpārskata. Ja vidusskolas posmā (no 10. līdz 12.klasei) būs mazāk par 30 skolēniem, būs jāmaina šādas iestādes statuss.  

Pilsētā iecerēts, ka vakara maiņu (neklātienes) vidusskola kļūs par vidusskolas struktūrvienību. Plānā arī izteiktas prognozes par dažu izglītības iestāžu iespējamo transformēšanos laikā līdz 2018.gadam. Lejasciemā vidusskola, visticamāk, kļūs par pamatskolu. Jaungulbenē jau pavisam noteikti zināms, ka Gulbīša vidusskola ar laiku būs pamatskola, bet tagadējais bērnudārzs kļūs par grupu, kas darbosies pie skolas. Druvienas pamatskola var pārtapt par sākumskolu. Galgauskas pamatskola arī var tikt pārveidota par sākumskolu kā citas izglītības iestādes struktūrvienība. Tam pašam liktenim ir jāgatavojas Stāmerienas, kā arī Litenes pamatskolā. Litenes bērnudārzs var kļūt par grupu, kas darbojas pie skolas. Beļavā K.Valdemāra pamatskolai arī, visticamāk, būs lemts sākumskolas statuss. Gulbenē iecerēts, ka pastāvēs arī sākumskola, tā vismaz ierakstīts pašvaldības plānā.

Šobrīd novadā pašvaldības pārziņā ir: 8 bērnudārzi, no tiem 3 pilsētā; 10 pamatskolas; 7 vidusskolas, ieskaitot Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolu. Turklāt pilsētā ir arī 3 profesionālās ievirzes skolas – sporta skola, mūzikas un mākslas skola. Novadā atrodas arī Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nu jā

Grib iznīcināt lauku bērnudārzus...Jaungulbenes bērnudārzā ir trīs grupās un visās līdz 20 bērniem tur sanāk vairāk bērnu nekā dažā labā pamatskolā. Lai jau vieno uz papīriem,bet lai atstāj tādu pašu darba režīmu,kā līdz šim, jo līdz ko pirmskolnieki pievienoti skolai tā jau 14-00 jāņem bērns laukā, tas man kā strādājošam vecākam neder.Vai arī citur jau 16-00 ar skolas autobusu atved mājās, kur vecāki vēl darbā. ĀRZEMĒS JAU BERNU PAR ŠĀDU NEPIESKATISANU atņem. Nu domājiet Domes ļaudis...

pirms 4 gadiem, 2016.01.16 13:21

lasītāja

Smieklis nāk .Ārzemēs nesalīdzini. ārzemēs arī nau nedēļas dārziņu '. UNpusdienas laiku tur ar neguļ. tākā nemūldi latvijā audzītes saņem salīdzi noši mazas algas ,bet atieksme ir nesalīdzināmi labāka. tur pat smaidi us sejas ir māksīgi.

pirms 4 gadiem, 2016.01.17 12:50

Vietējās ziņas