Nākamnedēļ gaiss varētu iesilt līdz plus 30 grādiem

Jau sākot no šīs nedēļas nogales, Latvijā pakāpeniski ienāks vasarīgi laika apstākļi un nākamās nedēļas vidū gaisa temperatūra var sasniegt plus 30 grādu atzīmi, vēsta Nacionālā informācijas aģentūra LETA.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka pakāpeniski kļūs siltāks jau šajā nedēļas nogalē, kad svētdien daudzviet gaisa temperatūra būs plus 19, plus 24 grādu robežās, bet nākamās nedēļas sākumā un vidū Latvijā no austrumiem ieplūdīs vēl karstākas gaisa masas un gaisa temperatūra paaugstināsies virs plus 25 grādiem.

Sinoptiķi prognozē, ka nedēļas vidū gaiss varētu sakarst līdz plus 30 grādiem. Lielākā varbūtība šādam karstumam ir austrumu rajonos.

Karsto laiku gan pavadīs stipras un intensīvas pērkona lietusgāzes, kas gan nav gaidāmas katru dienu. Tāpat iespējamas krasas vēja brāzmas un krusa. Vairāk skartos reģionus sinoptiķi precizēs turpmāko dienu laikā.

Saskaņā ar prognozēm šāds īsti vasarīgs laiks pieturēsies vismaz nedēļu. Tomēr tas nenozīmē, ka pēc tam uzreiz atkal kļūs vēss.

Ienākot siltajām gaisa masām, Latvijā vasara sāksies mēnesi ātrāk, nekā tas ir ierasts. Parasti vasara sākas, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili paaugstinās virs plus 15 grādiem. Visagrāk tas notiek dienvidaustrumu rajonos, Daugavpilī - jūnija pirmās dekādes beigās. Vidēji Latvijā vasara iestājas jūnija otrās dekādes beigās, bet visvēlāk Kurzemē, jūras un līča piekrastē - ap 29.jūniju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas