Nākamnedēļ plāno vakcinēt arī Gulbenes sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus 3

Slimību profilakses un kontroles centra informācija par saslimušajiem liecina, ka Gulbenes novadā Covid-19 nepierimst. “Tiem, kas strādā klātienē, protams, ir risks. Arī bērnudārzi ir riska grupā,” saka SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes struktūrvienības galvenā ārste Sigita Drubiņa un piebilst, ka saistībā ar vakcināciju šobrīd “ir cerīgi”.

S.Drubiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka Balvu slimnīcas Covid-19 nodaļās pirmdien ārstējās 21 pacients (kopā abās Covid-19 nodaļās ir 25 gultasvietas – red.). Ārstējas Balvu, Gulbenes, Alūksnes apkaimes cilvēki. Slimnīcas Covid-19 nodaļās pašreiz vairāk ārstējas seniori, bet ir arī slimnieki vecumā virs 40 un 50 gadiem.

S.Drubiņa apvienībā koordinē arī vakcinācijas procesu. Viņa stāsta, ka saistībā ar vakcināciju šobrīd “ir cerīgi”. Svētdien Latvijā ienāca “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas. “Mums arī tās piešķirs. Cerēsim, ka šonedēļ arī tās sagaidīsim un varēsim turpināt vakcinēt ārstniecības personas. Ir plāns, ka nākamnedēļ varētu sākt sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcināciju, ja tikai viss būs kārtībā ar piegādēm. No savas puses mēs varam tikai gaidīt, lai varētu uzsākt vakcināciju, un, tiklīdz vakcīnas būs, dosimies uz sociālās aprūpes centriem vakcinēt. Vakcinēsim uz vietas aprūpes iestādēs. Vakcīnu saņems tie, kuri ir piekrituši vai kuriem tuvinieki ir devuši akceptu, ka viņu piederīgais vakcinējas. Mēs, aizbraucot uz vietas, nevaram tā ļoti izvērtēt klienta veselības stāvokli, mēs varam redzēt tikai stāvokli tajā brīdī, tāpēc ir sadarbība ar ģimenes ārstiem. Pirmais ir tas, ka klients saka savu jāvārdu, tad ģimenes ārsts, zinot šī cilvēka slimības vēsturi, ir devis no savas puses atļauju, vai drīkst vakcinēties,” skaidro S.Drubiņa.

Viņa stāsta, ka apvienībai ir iedalīti astoņi aprūpes centri ne tikai mūsu novadā, bet arī apkārtnē – Balvos, Viļakā, Rugājos. “Ceru, ka nākamās nedēļas vidū varētu sākt jau pirmos izbraukumus. Atsaucība vakcinācijai aprūpes centros ir diezgan liela, jo diezgan liels skaits ir devis piekrišanu,” saka S.Drubiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

?

Viņi jau visi ir pāslimojuši.Kāpēc viņus vēlreiz pakļaut riskam būt par izmēģinājuma trusīšiem?Tāpēc,ka nevar sevi aizsargāt?Ko nozīmē-liels skaits devis piekrišanu?Vai tie iemītnieki vispār saprot,par ko iet runa?

pirms 15 dienām, 2021.02.10 08:14

urbis

Negvelz glupības.

pirms 15 dienām, 2021.02.10 09:41

Skeptiķis

Es tā saprotu, ka padoms jāprasa jautājuma zīmei, kas ir eksperte šajā jautājumā.. viņa labāk zin!

pirms 14 dienām, 2021.02.10 12:57

Vietējās ziņas