Nākamnedēļ sola vakcīnas arī Gulbenes novada ģimenes ārstiem un zobārstiem 1

Covid-19 nodaļas Balvu slimnīcā ir noslogotas – to “Dzirkstelei” apliecina SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Gulbenes struktūrvienības galvenā ārste Sigita Drubiņa. Viņa stāsta, ka Balvu slimnīcas Covid-19 divās nodaļās 28.janvāra rītā ārstējās 20 cilvēki. Kopumā ir izveidotas 25 gultasvietas.
S.Drubiņa, kura apvienībā koordinē arī vakcinācijas procesu, stāsta, ka vakar, 28.janvārī, vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma janvāra sākumā. “Uzsākām otrās devas vakcināciju Balvos. Nākamnedēļ turpināsim. Otro devu saņems 110 medicīnas darbinieki – gan apvienības darbinieki, gan tie, kas strādā citās ārstniecības iestādēs. Pieļauju, ka varbūt ir vēl kāds, kurš atradis iespēju vakcinēties Rīgā, jo ir darbinieki, kas līdztekus strādā Rīgā. Lielajās Rīgas slimnīcās tomēr ir tāda priekšrocība, ka tām ir iespēja vakcīnas uzglabāt ilgāk, jo ir saldētavas. Mums vakcīnas atved atsaldētas, tāpēc ir tikai piecas dienas laika, lai vakcinētu. Mums nav iespējas veidot uzkrājumus. Bet tagad ir cerīgāk, jo nākamnedēļ mums sola, ka nāks iekšā vakcīna “Moderna”, un tie, kas palika gaidītajos, varētu saņemt pirmo vakcīnas devu. Tie ir gan mūsu darbinieki, gan novada ģimenes ārsti, zobārsti. Ar “Modernu” būs citādāk, jo šo vakcīnu var uzglabāt 30 dienas. Medicīnas darbinieku interese par vakcināciju nav zudusi,” saka S.Drubiņa.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Vidzemes reģionālā centra vadītājs Voldemārs Kokorevičs “Dzirkstelei” stāsta, ka lielākā daļa NMPD mediķu saņēmuši jau otro vakcīnas devu. “Otrā vakcinācija sākās aptuveni pirms divām nedēļām. Tie, kas ir jau vakcinējušies, jūtas labi, viņiem īpaši nekādas reakcijas nav bijušas, nekas smags nav bijis. Simtprocentīgi visi nav vakcinējušies, kāds vēl domā, bet tos, kas izslimojuši Covid-19, vakcinēs pēc kāda laika. Šobrīd, cik man zināms, Gulbenes “ātrajos” nav neviena, kurš būtu saslimis ar Covid-19,” saka V.Kokorevičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jurka

Nevar saprast- saka nebūs tik drīz vakcīnas, te atkal sola.

pirms 28 dienām, 2021.01.30 17:19

Vietējās ziņas