Nākotnes ielas daudzdzīvokļu māju masīvā top vērienīgs rotaļlaukums 14

Taupības režīmā Bērnu un jauniešu atpūtas laukumam tērēs vairāk nekā 50 tūkstošus latu

1.septembrī Gulbenē uzsāka bērnu rotaļu un jauniešu atpūtas laukuma būvniecību Nākotnes ielā 2. Tur pašlaik top divi laukumi ar atšķirīgiem spēļu un atpūtas elementiem. Gulbenes pilsētas domes speciāliste ārējo sakaru jautājumos Santa Kundrate informē, ka rotaļu laukums Nākotnes ielā izmaksā 55 414, 39 latus ar PVN. Bērnu un ģimenes lietu ministrija sedz no šīs summas 15 000 latus.

Sliktais laiks bremzē darbus Ņemot vēra ekonomisko situāciju valstī, kad nerimst runas par taupības režīmu, iedzīvotājiem rodas jautājums, vai varam to atļauties. Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka skaidro, ka tad, kad domē domāja par bērnu atpūtas laukumu, taupības režīma nebija.

 

"Rakstījām projektu, un viss notika. Taupības režīms ir sācies nesen."


Viņš arī piebilst, ka laukumu izlēma būvēt Nākotnes rajonā tāpēc, ka tur ir blīvi apdzīvota vieta un daudz bērnu.

 

"Bērniem ir tieksme kāpt pār žogu 3. pirmsskolas izglītības iestādes teritiorijā, lai tur ietu uz spēļu laukumiem. Visi jau arī nav tik sportiski, lai ietu uz stadionu, līdz ar to viņiem nav iespēju, kur sevi brīvajā laikā likt, tāpēc radās doma izveidot tieši tur," saka G.Stucka.


"Doma bija to pabeigt jau 1.oktobrī, bet lietus šo ieceri bremzē. Tos darbus, kas ir paredzēti, nevar izdarīt, tāpēc laukuma izbūve mazliet ievilksies, bet, cik ilgi, to nevar pateikt," saka G.Stucka.

 

Izvēlas lētāko piedāvājumu

Gulbenes pilsētas domes galvenais speciālists pašvaldības projektu izstrādē Ilmārs Lipiņš "Dzirkstelei" norāda, ka izvēlēts lētākais piedāvātais variants.

 

"Nav noslēpums, ka mums uz šo rotaļlaukumu bija atkārtots iepirkums. Iemesls tam bija, ka pirmajā iepirkuma piedāvātās cenas pārsniedza domes plānoto budžetu, kas bija domāts šī projekta realizācijai, tāpēc organizējām otru iepirkumu. Otrā iepirkuma laikā pieteicās arī vairāk pretendentu, un firma no Jelgavas SIA "Leitis" piedāvāja lētāko cenu. Šis projekts tiek realizēts ar Bērnu un ģimenes lietu ministriju. Darbi jāpabeidz 30.septembrī, bet slikto laika apstākļu dēļ ceram, ka uz šo laiku vismaz pamatdarbi būs pabeigti, varbūt kaut kas no labiekārtošanas darbiem, piemēram, zāliena sēšana, aizkavēsies," saka I.Lipiņš.


Viņš stāsta, ka laukumi tiks iekārtoti atbilstoši bērnu vecumam. Vienā laukumā būs smilšu kastes, dažādi zirdziņi, kas šūpojas, karuseļi, būs neliels fragments no pilsētiņas - būdiņas, slīdkalniņi. Otrais laukums paredzēts jauniešiem. Šis laukums it kā būs sadalīts divās daļās. Viena puse būs paredzēta bērniem līdz 12 gadu vecumam ar dažādām iekārtām, kuras ir ar lielāku sarežģītības pakāpi un attīsta bērniem dažādas kustības un līdzsvara iemaņas, kā arī trenē fizisko sagatavotību un otra laukuma puse - jauniešiem, kur varēs spēlēt basketbolu, kā arī ir paredzēts izvietot āra vajadzībām atbilstoša materiāla tenisa galdu, kuru neiespaido nokrišņi.

 

"Papildus tiks ierīkota arī atpūtas zona - atkritumu tvertnes, soliņi, bruģēs ceļiņus, būs arī teritorijas apgaismojums, kurš gan praktiski ir jau realizēts," saka I.Lipiņš.


Nākotnes ielas iedzīvotāja Ineta Drozdova ir priecīga, ka tieši Nākotnes rajonā būs šis laukums, kur varēs iet rotaļāties ar meitu. "Summa, par kuru tas tiek būvēts, gan mani pārsteidz. Tā ir iespaidīga. Cerams, ka pēc tam, kad laukums tiks pabeigts, huligāni nenāks un neko nepostīs," teic I.Drozdova.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Piekrīti "arī mamma" .Ir diezgan pagrūti mazulim iestāstīt-zini,bērniņ,tu nedrīksti tur spēlēties,jo nedzīvo šajā mājā...Stulbi! :(

pirms 12 gadiem, 2008.09.17 15:22

arī mamma

es ceru, ka rotaļu laukuma apkārt esošās mājas iemītnieki sapratīs, ka rotaļu laukums būs domāts visiem bērniem, ne tikai apkārt dzīvojošiem bērniem, lai nav tā ka bērnu dzīs prom, jo viņš nedzīvo šitajā mājā...
bet rotaļu laukumi bērniem ir vajadzīgi!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.14 18:35

mamina

Ir jau labi, tikai jāpiedomā pie seguma, jo nav jēgas no rotaļu laukumiem, pie kuriem nevar bez zābakiem klāt tikt.

pirms 12 gadiem, 2008.09.12 19:52

es ticu!

Zinot patreizējās materiālu un darbaspēka izmaksas, es ticu, ka minētā summa ir reāla. Piekrītu tiem, kuri raksta par pilsētas parku. Protams, ka arī tur vajag bērniem rotaļu laukumu!

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 18:28

neticigais

Tomer neticu, ka laukums tiesam izmaksa 50 tukstosi tapat ka struklaka 100 tukstosi!!!

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 17:42

mamma

varēja sadalīt naudiņu uz pusēm un arī gulbīšu parkā kaut šūpoles kārtīgas uztaisīt,jo neskriesim šī gala māmiņas uz Nākotnes ielu.gulbīšu parks tāds noplucis unpēc lietus tur vispār bērnu nevar vest.un ko gan tur darīt??

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 15:33

Prieks!

Man patiesi ir prieks, ka Gulbenē pamazām tiek darīti labi darbi - likti jauni trotuāri, izremontēta kapliča, atklāta ļoti skaista strūklaka. Un vēl lielāks prieks par to, ka tiek domāts par bērniem. Ja kādam liekas, ka taupības laikā to nevar atļauties, tad , manuprāt, tas nav pareizi. Šim mērķim ieplānotā nauda tāpat nenonāks ne pensionāru, ne skolotāju vai mediķu maciņos. Taupības režīmi mēdz arī ieilgt un tādēļ jau nevar apstāties dzīve! ...........bet sētu laukumam apkārt gan vajadzētu.......katram gadījumam.

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 11:30

Gausais

Rīgā ir dārgākais tilts pasaulē. A mums Gulbenē dārgākais rotaļu laukums Latvijā Urāaaaaaaaaaa!

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 10:41

Bet Ogrē

Ogrē kopumā elektroniskais spēļu izmaksājis 65 000 latu, no kuriem 37 000 latu piešķīrusi Bērnu un ģimenes lietu ministrija, bet pārējās izmaksas segusi Ogres novada dome. Lasiet par to... http://www.ogrenet.lv/ogre/8054/
Jādomā, ka arī Gulbenē elektroniskais spēļu laukums, ja jau par gandrīz tikpat lielu cenu? :)))

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 10:29

Smiltenē atpūtas laukumam ir sēta apkārt un atslēga prīekšā,te ar pa nakti tā vajag.

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 09:50

Edgars

citās pilsētās esmu jau redzeejis liidziigus beernu rotalju laukumus.. un tur tie ir veidoti taa lai iipashhi neko tur nevereetu taa vnk salauzt.. kautgan Gulbenē viss ir iespējams.. :)

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 09:39

Agate

Tiešām,liels prieks,kad arī Gulbneē,beidzot kāds ir aizdomājies par bērniem!Tikai uztrauc,daži indivīdi,kuriem visu skaisto patīk sabojāt un salauzt!

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 09:29

Vietējās ziņas