Naktī uzsnigušais sniegs Vidzemē un Latgalē kūst

Ceturtdienas rītā vēl lielā daļā Vidzemes un Latgales saglabājas naktī uzsnigušais sniegs, taču tas strauji kūst, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Līvānu, Rēzeknes un Gulbenes pusē naktī izveidojās ap septiņiem centimetriem bieza sniega sega. Alūksnē no rīta saglabājas četri centimetri sniega, bet Jaunpiebalgas novada Zosēnos sniega sega sarukusi līdz diviem centimetriem.

Naktī Daugavpilī, Jēkabpilī un Siguldā uzsniga četri pieci centimetri sniega, no rīta sniegs gandrīz nokusis. Galvaspilsētā trešdienas vakarā īslaicīgi veidojās neliela slapja sniega kārtiņa.

Aiz Latvijas robežas Baltkrievijā un Krievijā izmērīta deviņus centimetrus bieza sniega kārta.

Arī pirms gada 26.oktobra rītā lielu daļu Vidzemes un Latgales klāja sniega sega, Alūksnē tā bija desmit centimetru bieza.

Savukārt pirms pieciem gadiem - 2012.gada 27.oktobrī - vietām Vidzemē bija vairāk nekā 20 centimetru dziļš sniegs, tostarp Priekuļu novērojumu stacijā tika izmērīta 35 centimetrus bieza sniega sega.

Dziļākais sniegs, kas Latvijā novērots šajā mēnesī, pārklāja Rīgu 2003.gada 27.oktobrī - nakts laikā galvaspilsētā sasniga 39 centimetrus bieza sniega kārta.

Iespējams, Alūksnes augstienē neliela sniega sega saglabāsies trīs dienas - līdz sestdienai. Šīs nedēļas nogalē un nākamās nedēļas sākumā Latvijā gaidāms jauns ciklons, kas atnesīs nokrišņus un brāzmainu vēju, prognozē sinoptiķi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas