Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NATO armijas aprīkojuma izstāde izraisa mazāku interesi 1

Piecas dienas kopš 15.septembra Latvijā norit Nacionālo Bruņoto Spēku militārās tehnikas, ekipējuma un ieroču izstāde, kā arī ir iespēja tikties ar NATO spēku karavīriem. Šāda iespēja piektdien bija arī Gulbenē, turklāt – ne pirmo reizi. Arī agrāk šādi demonstrējumi jau bija un tika labi apmeklēti. Šoreiz iedzīvotāju atsaucība bija mazāka. Patraucēja lietus, arī tas, ka notikums norisinājās darbdienā darba laikā. Apskatīt izstādi bija atnākuši galvenokārt skolēni. 

Pie novada domes ikviens interesents varēja aplūkot un iepazīties ar NATO kaujas tehniku un Zemessardzes rīcībā esošajiem ieročiem. Bērni un jaunieši praksē demonstrēja savas pietiekami labās un pat teicamās angļu valodas zināšanas, uzturot sarunu ar NATO karavīriem, jautājot un prasot padomu, kā lietojama kaujas tehnika. “Dzirkstele” novēroja, ka īpaša interese par visu redzamo bija zēniem, daudzi no kuriem, iespējams, nākotnē papildinās Latvijas Nacionālo Bruņoto Spēku sastāvu.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša pauž, ka šīs militārās izstādes mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par aizsardzības nozari, kā arī veidot un uzturēt karavīru saikni ar sabiedrību. Iespēja iepazīties ar NATO militāro tehniku un ieročiem turpmākajās dienās Vidzemē bijusi vai vēl būs Madonā, Mazsalacā, Valmierā un Aizkrauklē. Izstādes norisi nodrošināt palīdz zemessargi. Gulbenē to nodrošināja Zemessardzes 25. kājnieku bataljons.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš

Šī pasaule nav taisnīga (kad es domāju par pasauli, tad es stāstu par šo jeb mūsu pasauli jeb Zemi nevis par kādu alternatīvu pasauli vai alternatīvu pasaules koncepciju). Arī cilvēces vēsture manu hipotēzi pierāda. Kari, konflikti, lēna tehnoloģiju attīstība, zināšanu slēpšana, sociālā nevienlīdzība, sabiedrības šķiras, kastas, reliģijas un nejēdzīgas dogmas. Šai pasaulē cilvēks izmanto cilvēku, parasti cilvēki cits citu kalpina. Stiprais pakļauj vājo. Gudrais pakļauj muļķi. Tā, lūk, dzīve. Pasaulē ir divi poli. Tie ir "+" un "-". "+" ir miljardieri, bet "-" ir bada nāvē mirušie. Es piederu pie "-" klana. Pārējie pa vidu ir nulles. Šāds ir pasaules spēku sadalījums. Dzimtenes jēdziena nav. Mēs visi esam viena rase uz vienas planētas. Valstis ir mākslīgi veidojumi ar savu politisko eliti, kura valda un kurai ir pienākumi. Valstis garantē cilvēku sugas izdzīvošanu. Un tas ir viss. Tad kālab man sargāt un rūpēties par eliti, ja es neesmu elites daļa? Kāpēc man elitei just līdzi un sērot par viņu ķibelēm? Es esmu dzimis "-" klanā. Mana būtība ir būt mīnusos. Esmu Nabadzības bērns. Esmu Skaudības Dievība Skolnieciņš. Trūcīgā statuss man parādīja cilvēku pasaules patieso seju. Vienlīdzība ir fikcija un ilūzija. Cilvēks ir dabas daļa. Tāpēc cilvēks noēd cilvēku. Un arī šī iemesla dēļ stiprākais izdzīvo. Pasaule ir barības ķēde. Dzīvība nevar pastāvēt bez nāves. Es arī pastāvu uz citu dzīvu būtņu nāves rēķina. Tādi ir dzīvības likumi. Tik cilvēkam ir brīva griba. Tik daži cilvēki ir tik vāji ka savu gribu apmaina uz tiesībām dzīvot. Tādējādi šie cilvēki devalvē sevi. Cilvēks ir visuma centrs. Kur palicis ir humānisms? Cilvēks cilvēku ēd. Karstie punkti atklāj cilvēka īsteno dabu. Un, davaj, neliekuļosim un runāsim atklāti!!! Cieņā, Skolnieciņš

pirms 2 gadiem, 2017.09.28 19:50

Vietējās ziņas