Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nav akcentēts profesionālās izglītības piedāvājums

Gulbenes novada domes sēdē, kas notika 25.februārī, visi 17 deputāti vienprātīgi apstiprināja pašvaldības ilgtspējīgas attīstības stratēģijas gala redakciju laika periodam līdz 2030.gadam, lai to iesniegtu Vidzemes plānošanas reģionam atkārtota atzinuma saņemšanai. Tomēr deputātam Gunāram Ciglim bija komentāri sakarā ar šo dokumentu.

Deputāts pauda, ka gribētos skaidru nostādni, kādas profesionālās pašrealizācijas iespējas novadā turpmākajos gados tiks piedāvātas jaunatnei, jo ne jau visi izvēlēsies studēt augstskolās, kļūt par uzņēmējiem vai grāmatvežiem. Būs arī tā saucamie darītāji. Tieši par šo sabiedrības daļu perspektīvā, pēc G.Cigļa domām, pašvaldībai trūkst redzējuma. Jaunieši, kuri aizies mācīties uz Smiltenes tehnikumu, uz Valmieras tehnikumu, uz Balvu profesionālo un vispārizglītojošo vidusskolu un tur iegūs savas specialitātes, diezin vai atgriezīsies dzimtajā novadā, lai te strādātu un dzīvotu.

Deputāts uzskata – bija jādomā, kā kādā no slēgtajām skolām veidot profesionālās ievirzes izglītības iestādi. G.Ciglis domā, ka šādam nolūkam varēja kalpot slēgtā Bērzu sākumskola. Deputātam gribētos, lai aktualizētajā stratēģijā varētu lasīt, ka 2030.gadā Gulbenes novads būs atpazīstams ar inovatīviem uzņēmumiem, ar profesionālās ievirzes izglītības iegūšanas iespējām, ar augstas kompetences tehnoloģijām.

Novada domes teritorijas plānotāja Dace Kurša bilda, ka priekšlikumus stratēģijas aktualizācijai oficiāli varēja iesniegt noteiktā termiņā – līdz 1.februārim. Viņa norādīja, ka izstrādātajā dokumenta projektā profesionālā izglītība nav aizmirsta, kā arī atgādināja, ka novadā Jaungulbenes arodskola ir likvidēta, bet izglītības iestāde Rankā ir Valmieras tehnikuma sastāvdaļa.

Pašvaldības vadītājs Andris Apinītis pauda, ka G.Cigļa priekšlikumā ir racionālais kodols, taču ir jākonkretizē, ko gribētu un kāds būs finansējuma avots.

Bērzu sākumskolas ēkas nākotne ir jau izlemta, viņš sacīja, bet vēl ir visas iespējas domāt, ko darīt ar Daukstes pamatskolas ēku pēc šīs izglītības iestādēs slēgšanas. Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis sacīja, ka neredz iespēju novadā dibināt jaunu arodskolu, runa var būt tikai par šāda veida mācību programmu ieviešanu vispārizglītojošajās skolās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas