Neaizmirstiet šodien pārgriezt pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu!

Tā kā Eiropas Savienības dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, šobrīd ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība. Tas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku. Par to informē Ekonomikas ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 31. martā, plkst.03:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 27. oktobrī.

"Zināms, ka 2018. gadā Eiropā aktualizējās nepieciešamība pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) aptaujāja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotājus. Aptaujā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka būtu jāatceļ pastāvošā kārtība. 2018. gada 12. septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā no 2019. gada. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, diskusijas par priekšlikumu ES vēl turpināsies un iespējamais jaunās direktīvas spēkā stāšanās laiks varētu būt 2021.gads. Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi," skaidro E.Urpena.

Papildu informācija par valdības lēmumu publicēta Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas