Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nebaidās no izaicinājuma 4

Dažādu apmaiņas programmu skolēni no citām valstīm šajā mācību gadā zinības apgūst Gulbenes novada valsts ģimnāzijā un Gulbenes 2.vidusskolā.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijā šogad 10.b klasē apmaiņas programmā mācās Sofija no Vācijas. Viņa apgūst latviešu valodu, kā arī palīdz mācībās, tiem, kam vācu valodā neveicas tik labi. Iepriekšējos mācību gados apmaiņas programmu skolēni ir mācījušies arī Gulbenes un Lizuma vidusskolā. Savukārt Gulbīša vidusskolas skolniece mācību gadu pavadīja Vācijā. Šie skolēni apmeklē mācību stundas, apgūst latviešu valodu, iejūtas vietējā sabiedrībā, rod ieskatu mūsu valsts kultūrā un uzzina par mūsu tradīcijām.  

Taizemē par Latviju izlasa avīzēs

Gulbenes 2.vidusskolas 11.a klasē mācās Sāra Hēpfnere no Vācijas un Napatsavana Tavornpijakula no Taizemes (valsts Āzijas dienvidos). Viņas nebaidījās no izaicinājuma uz vienu mācību gadu atstāt savu dzimto zemi un braukt uz Latviju. Gulbenē viņas dzīvo savu skolas biedru ģimenēs.


Jāpiebilst, ka Napatsavanu ikdienā skolasbiedri un skolotāji sauc saīsinātā vārdā - Ploja. Tā jauniete pati ieteikusi. Ploja par Latviju izstāstījusi mamma, tieši viņa rosināja, lai meita brauc mācīties uz šo valsti.

 

"Mamma pati nav bijusi Latvijā, bet par šo zemi uzzinājusi no laikrakstiem. Viņa lasīja, ka Latvija ir skaista zeme, ar skaistu dabu, kultūru un tradīcijām," stāsta Ploja.

 

Savukārt Sārai par Latviju izstāstījuši ģimenes draugi. Abas jaunietes atzīst, ka viņām patīk gan Latvijas daba, gan cilvēki.


Jaunietes atzīst, ka adaptēties skolā esot bijis viegli, tas grūtības nav sagādājis. Šobrīd pēc mājām viņas neilgojas un Gulbene viņām ir ļoti iepatikusies. Vēl gan nav nobaudīti tradicionālie latviešu ēdieni - štovētie kāposti vai pelēkie zirņi, bet meitenes tāpat kā citi ir iecienījušas frī kartupeļus un dažādus salātus. Nedēļas nogales abas cenšas pavadīt kopīgi.


Grūtības sagādā fizika

Ploja "Dzirkstelei" stāsta, ka latviešu valoda ir ļoti grūta un sarežģīta. Tam piekrīt arī Sāra, tomēr Ploja trīs nedēļu laikā ir iemācījusies teikt - paldies, piedod, atvaino, labdien, labrīt, labvakar, uz redzēšanos, atā. Ikdienā ar skolasbiedriem meitenes kontaktējas angliski, bet mācību stundas notiek latviešu valodā, tāpēc abas jaunietes atzīst, ka grūtības sagādā fizika. Sāra klusām bilst, ka arī ģeogrāfijā veicas grūtāk, savukārt matemātikā jau uzrādīti pirmie labie rezultāti.

 

"Piemēram, latviešu valodā skolotāja speciāli gatavo viņām uzdevumus, bet matemātikā viņas apgūst to pašu ko klasesbiedri. Viņu mērķis ir iemācīties latviešu valodu," stāsta meiteņu klases audzinātāja Dita Grigore.


Klases audzinātāja jaunietes raksturo kā ļoti uzcītīgas un atsaucīgas skolnieces. "Skolasbiedri arī ir atsaucīgi. Aicina meitenes uz saviesīgiem pasākumiem. Zinu, ka viena zēna ģimenes vecāki uzaicināja jaunietes vakariņās uz "Kantes krogu". Meitenes labprāt piedalās klases pasākumos," saka D.Grigore.
Sāra klasesbiedrus jau ir iepazīstinājusi ar savu pilsētu, ģimeni, rādījusi foto un labprāt stāstījusi par sevi, Ploja ar sevi vairāk iepazīstinās kāda no nākamajām klases stundām.
Gulbenes 2.vidusskolas skolēnu līdzpārvalde 28.septembrī gatavo pasākumu, kurā skolēni stāstīs par savām skolām Vācijā, Taizemē un Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

es

patīk latvijas daba un cilvēki. Cik atceros no saviem laikiem - Gulbenē un 2. vsk ir tiešām ļoti "labi" un "atsaucīgi" skolas biedri. Lai meitenes turas.

pirms 8 gadiem, 2011.09.23 11:34

Ine

Meitenes malači!

Paldies, raksta autoram, ka apgaismoja mani un atklāja, kur atrodas Taizeme :D

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 14:52

Jānis

Veiksmi skolai un meitenēm kopējā sadarbībā!

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 10:43

Vietējās ziņas