Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nebija gaidītās atsaucības 3

Lai gan arī Gulbenes novada ļaudis tika aicināti piedalīties protesta akcijā 24.martā Rīgā, diemžēl nebijis gaidītās atsaucības. Uz Rīgu šajā dienā devās tikai daži cilvēki.

"Mēs visi ikdienā paužam savu neapmierinātību ar notiekošo valstī, bet tad, kad konkrēti ir jāparāda sava nostāja un jāpiedalās protesta akcijā, to nedarām. Arī akcijas laikā cilvēki pauda izbrīnu, ka tik nelielam cilvēku skaitam vien šo elektrību vajag. Katrā ziņā esmu paudusi savu attieksmi," "Dzirkstelei" saka Daukstu pagasta zemniece Olita Keibeniece.  

Protesta akcijā gan pie Prezidenta pils, gan Saeimas nama starp nedaudzajiem bija arī pensionētā skolotāja Sofija Sudarova no Gulbenes.

 

Varbūt liks domāt

"Man ir grūti secināt, kāpēc akciju neatbalstīja cilvēki no visas Latvijas tādā skaitā, kā bija domāts. Varbūt vienai daļai cilvēku nebija līdzekļu, lai aizbrauktu uz Rīgu? Varbūt bija vainojama neticība šādam pasākumam? Cilvēku skaitam vajadzēja būt lielākam, lai tiktu paustas visas tautas, nevis tikai aptuveni 1000 cilvēku prasības. Uzskatu, ka šādas protesta akcijas gan Valsts prezidentam Valdim Zatleram, gan Saeimas deputātiem liks domāt un pievērsties tautai. Ja arī prezidents neizgāja pie cilvēkiem, tad viņš tos pieņēma un uzklausīja pilī," stāsta S.Sudarova.

 

Akcijas laikā tikusi pieņemta un nolasīta deklarācija tās dalībniekiem, kas guvusi atbalstu un nodota prezidentam. Prezidents piekritis vairākiem šīs deklarācijas punktiem, piemēram, par elektrības tarifu nepaaugstināšanu, tādējādi atbalstot protestētāju prasības, kā arī solījis ar deklarācijā iekļautajām prasībām iepazīstināt Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

 

Nav pareizi kliegt no pūļa

S.Sudarova pauda uzskatu, ka protesta akcijas notiks atkal, ja netiks sadzirdētas deklarācijā ierakstītās prasības. "Pārvadātāji ir gatavi maija sākumā rīkot daudz nopietnāku protesta akciju, ja nekas nemainīsies," teica S.Sudarova. Viņa negatīvi vērtēja atsevišķu protestētāju rupjos izsaucienus Saeimas adresē, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai iznākot pie cilvēkiem.

 

"Iespējams, tas bija tādēļ, ka tauta vienu brīdi nevarēja saklausīt to, ko viņa saka. Arī mēs, kas stāvējām tālāk no Saeimas nama, nesapratām, vai Āboltiņas kundze izgāja un aizgāja vai arī runāja ar tautu. Mēs viņas vārdus nedzirdējām," stāsta S.Sudarova.

 

Saeimas deputāts Andis Caunītis, savukārt, norādīja, ka cilvēkiem, kuri neskopojas ar nepatīkamiem vārdiem, vajadzētu padomāt, kāds ir viņu paša devums sabiedrības labā. "Ne jau kādu nosaucot par kretīnu, cilvēks pats kļūst labāks un izcilāks," uzsver A. Caunītis. Viņš atzina, kas tas ir tikai normāli, ja cilvēki pauž neapmierinātību kādā jautājumā. Ja viņiem ir pamatotas domas un idejas, par tām ir jārunā, nevis jāklaigā no pūļa vidus.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

333

Laikam viss nav tik slikti, ka cilveki stasta. Ja jau nepiedalas. Domaju, pat ja paceltu tarifus vel vairak, atsauciba butu tada pati. Mums te ierednu valsts. Kamer visi sez valsts parvalde un viniem maksa algu, nem kukulus, neviens savu pakalu nekustinas.

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 20:08

disidents

Žēl, ka nebija atsaucības. Bet nevienu nevaru nosodīt, jo arī pats nebiju šajā protestā un neorganizēju ļaužus tur būt. Jābūt aktīvākiem, jo kurš gan cits, ja ne mēs paši, iestāsies un iedegsies par LV!

pirms 9 gadiem, 2011.03.26 18:04

Vietējās ziņas