Necerēti liels donoru skaits 6

Šonedēļ Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komitejas telpās notika kārtējā Donoru diena. Komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko informē, ka donoru dienā piedalījies necerēti liels skaits brīvprātīgo asins ziedotāju.

"Kopumā bija ieradušies 140 donori. Bijām ļoti pārsteigti, ka pirmo reizi asinis nodeva 31 cilvēks. Starp pirmreizējiem donoriem lielākā daļa bija jaunieši. Ja citkārt donoru diena, kas sākas pulksten 9.00 no rīta, beidzās jau pulksten 12.00, tad šoreiz vēl pulksten 13.00 darbs turpinājās pilnā sparā. Cilvēkiem nācās gaidīt garā rindā, kamēr pienāca viņu kārta. Pietrūka pat naudas, ko izmaksāt, kā arī papildus tika kopētas veidlapas donoru reģistrācijai," stāsta S.Homčenko.

 

Izpilddirektors pieļauj, ka lielais donoru skaits ir saistīts ar donora privilēģiju kartes piešķiršanu. To piešķir donoram, kas gada laikā asinis ir nodevis trīs un vairāk reizes. Karte ir derīga trīs gadus un tā izmantojama dažādu pakalpojumu saņemšanai visā Latvijā.

 

"Vīrieši asinis var nodot gadā piecas, bet sievietes - trīs reizes. Mums šogad ir paredzētas četras donoru dienas, tāpēc privilēģiju kartes būs iespējams saņemt ļoti daudziem novada donoriem. Informācija par kartes saņēmējiem tiks apkopota gada beigās. Kā šīs kartes varēs saņemt, pagaidām vēl īsti nav skaidrs," piebilst S.Homčenko.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

bijusais novadnieks

Ja,,es labi atceros tos laikus,kad es ari biju nodevis asinis,tas bija padomju laika.Esmu goda donors,jo daudz biju nodevis asinis.Tajos laikos deva pusdienas un glazi sarkana vina.Pec tam jau saka maksat.Starp donoriem bija man daudz pazinu un draugu.Toreiz dzivoju trucigi un jebkads lieks lats nodereja.Jau 6 gadus neesmu to darijis,bet gribetos tapat par velti,ziedojot cilvekiem,kam tas ir nepieciesams.Velu visiem donoriem labu veselibu ,dzivesprieku,izturibu un ikdienas prieku un laimi cela uz personisko laimi.Daudzi no jums man esat sirdi vel lidz sodienai!Lai jums veicas.!

pirms 9 gadiem, 2012.02.13 16:15

Visu cieņu donoriem

Atceros, kad padomju gados nodevu asinis, tas bija lidz 300 ml (250 + 50), un tad jutos ne visai labi. Bet mums uzreiz deva garšīgas pusdienas ar 3 ēdieniem un glāzi sarkana pussaldā vīna, it kā ātrākai asins atjaunošanai. Protams, uzreiz gājām mājās. Naudu nedeva, bet piešķīra brīvdienas pie atvaļinājuma.
Tagad taču 1 x paņem 500 ml. Es par vecu, lai tik daudz nodotu. Tāpēc apbrīnoju šodienas donorus. 3 Ls ir maza nauda, ja zinām, cik patiesībā maksā asinis. Tāpēc labi, ja donori par 3 un vairāk reižu asins nodošanu gadā vēl saņems privilēģiju kartes dažādu pakalpojumu saņemšanai visā Latvijā.

pirms 9 gadiem, 2012.02.04 21:01

,,,,

Nabadzīgā valsts, tos dažus latus par asins devu... Man perssonīgi ir 4-negatīvā, dažus gadus atpakaļ esmu nodevis, bet tagad pārdomāju, attieksme no valsts puses nemainās...

pirms 9 gadiem, 2012.02.04 10:49

To donors

Tas tik liecina, ka tam latinam sak priecaties ne tik bomzi...

pirms 9 gadiem, 2012.02.04 08:45

Donors

Nu neliela daļa tur izskatījās pēc tādiem kas nāk tikai to trīs latu dēļ, bet es neteiktu, ka tā bija liela daļa. Pie tam nākamreiz derētu padomāt par iepakojumu daudzumu, kurā pilda asinis, cilvēki, kuri atnāca vēlāk bija vīlušies, ka viņiem nebija iespējas ziedot, jo pietrūka šo te iepakojumu.

pirms 9 gadiem, 2012.02.04 00:21

333

Jus vel aprino kapec tik daudz cilveku? Man liekas ka driz ne tikai asinis, bet visas iespejamas analizes skries nodot, tik lai kadu latu sanemt.

pirms 9 gadiem, 2012.02.03 16:39

Vietējās ziņas