Nedēļas sākumu Latvijā sola sniegotu, nogali - saulainu

Nākamās nedēļas sākums Latvijā gaidāms sniegots, bet nedēļas otrajā pusē atnāks saule, līdzi nesot arī nedaudz lielāku salu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Nedēļas sākumā Latvija atradīsies ciklona austrumu daļas ietekmē, tomēr jau nedēļas beigās laika apstākļus noteiks anticiklona rietumu mala.

Tuvākajās dienās Latviju viena pēc otras šķērsos ar zema spiediena ieplakām saistītas atmosfēras frontes, kuru ietekmē debesis klās mākoņi un daudzviet snigs. Atsevišķās naktīs veidosies migla. Nedēļas sākumā pūtīs mēreni stiprs dienvidaustrumu, dienvidu vējš, kas otrdien piekrastes rajonos brāzmās sasniegs ātrumu 15 līdz 17 metri sekundē.

Vēl šonakt termometra stabiņš noslīdēs -3, -8 grādu atzīmei pēc Celsija skalas, un maksimālā gaisa temperatūra rīt dienā nepārsniegs -1, -6 grādus, tomēr, ar valdošajiem dienvidaustrumu vējiem ieplūstot siltam gaisam, jau tuvākajās dienās gaisa temperatūra paaugstināsies par trim līdz pieciem grādiem.

Nedēļās nogalē Latvijā pastiprināsies anticiklona atzara ietekme, kura centrs atrodas virs Krievijas centrālajiem rajoniem. Valdošie dienvidaustrumu vēji tad no Krievijas atnesīs aukstāku un sausāku gaisu, līdz ar to temperatūra pakāpeniski pazemināsies, bet sniegs gaidāms vairs tikai rietumu rajonos.
LETA

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas