Nedēļu jāgaida trakumsērgas analīzes 1

Trešdien Gulbenē, Viestura ielā, nošautajam jenotsunim veiktas analīzes, lai noskaidrotu, vai dzīvnieks bijis slims ar trakumsērgu. Pirmie rezultāti būs zināmi pēc nedēļas. Ja ar šīm analīzēm būs par maz, tiks veikti padziļināti izmeklējumi, kam nepieciešams mēnesis. "Dzirksteli" par to informē Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītājas vietniece Indra Tomiņa.

Gulbenes novadā šogad iedzīvotāji bailēs no trakumsērgas draudiem pārbaudei nodevuši pavisam četru jenotsuņu līķus, kā arī četras beigtas lapsas, vienu stirnu, vienu kaķi un vienu suni.  

"Tikai vienā gadījumā šogad l1.oktobrī laboratoriskās analīzes apstiprināja dzīvnieka saslimšanu ar trakumsērgu. Tas bija jenotsuns, kura līķis analīzēm no Litenes pagasta tika atvests 23.septembrī. Jenotsuns bija ieklīdis pagalmā un saplēsies ar sētas suni," stāsta I.Tomiņa.

 

Viņa stāsta, ka šis notikums sakrita ar izsludināto akciju, kad iedzīvotājiem Litenē bija iespēja par mazāku samaksu vakcinēt pret trakumsērgu savus suņus un kaķus.

 

"Veterinārārsti atgādināja mājdzīvnieku īpašniekiem, ka vienīgā iespēja mājdzīvniekiem izvairīties no saslimšanas ar trakumsērgu, ir vakcinācija," stāsta I.Tomiņa.

 

"Dzirkstelei" neizdevās noskaidrot, vai sakarā ar Litenes gadījumu pret trakumsērgu vakcinējās arī kāds cilvēks, kas bijis kontaktā ar slimo jenotsuni. Izrādās, ka Valsts Infektoloģijas centra nodaļā Gulbenē šādu informāciju vairs neapkopo. Paliek cerība, ka vismaz veterinārārsts, kas bija informēts par konkrēto gadījumu, pastāstīja arī cilvēkus par nepieciešamību konsultēties ar savu ģimenes ārstu.

 

I.Tomiņa stāsta, ka Pārtikas un veterinārais dienests šogad, sākot ar 19.oktobri, veicis analīzes 42 lapsām un 22 jenotsuņiem, kurus pēc dienesta pasūtījuma nošāvuši mednieki. Šā pasākuma mērķis bija pārbaudīt, cik efektīva izrādījusies mežazvēru orālā vakcinācija pret trakumsērgu. Izrādījās, ka neviens no izmeklētajiem dzīvniekiem nav slims. Turpmāk vēl padziļinātajās analīzes noskaidros, vai šo dzīvnieku organismā bija izstrādājušās antivielas, kas nodrošina imunitāti pret trakumsērgas vīrusu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Un tam pretīgajam mūzdim izdzimtenim nolādētajam, kurš zvēru sadūra, neviens neveiks trakumsērgas analīzes??? Vai arī tādiem diagnozi redz ar neapbruņotu aci?

pirms 10 gadiem, 2009.11.30 20:38

Vietējās ziņas