Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Negadījums ar bērnu mudina risināt problēmas

Rankā pēc trīs gadus vecā Kevina pazušanas un atrašanas pašvaldība aktīvi iesaistījusies puisēna sadzīves nokārtošanā.


 

9.jūlija pēcpusdienā no uzņēmuma "Amatnieks" kokzāģētavas teritorijas pazudis kādas vietējās darbinieces trīs gadus vecais dēls. Bērna meklēšanai mobilizēja policiju, zemessargus, jau meklēja suņus pēdu dzīšanai. Vakarā bērnu atrada kādas vietējās iedzīvotājas mājās, kur mazais bija pabarots un izgulējies. Tur viņu bija nogādājis kāds autovadītājs. Viņš puiku bija ieraudzījis ejam pa ceļu vienu pašu. Vīrietis noskaidroja bērna dzīvesvietu un atrada pazīstamu sievieti, kas pieskatītu bērnu, kamēr mamma darbā.
Gulbenes rajona policijas pārvaldē laikraksts uzzināja, ka puisēna mammai - 1967.gadā dzimušai sievietei -, kas viena audzina dēlu, uzrakstīts administratīvais protokols par bērna atstāšanu bez uzraudzības. Par sodu sievietei lems Rankas pagasta administratīvā komisija, kas izskatīs šo protokolu.


Policija arī norādījusi, ka nav normāla bērna atrašanās kokzāģētavas "Amatnieks" teritorijā, no kuras arī puika bija pazudis un todien arī laimīgi atrasts. Savukārt pagasta padome māmiņai sarūpējusi malku dzīvokļa pavardam, noteikusi 15 latu pabalstu ēdināšanas izdevumiem, kā arī 20 latu pabalstu puikas auklītei. Par to laikrakstu informē pati bērna māte un saka paldies pašvaldībai.

Viņa arī stāsta, ka ir četru bērnu māte. Pārējās atvasītes kopā ar tēvu dzīvo citā rajonā. Kevins ir pats mazākais šīs sievietes bērns un par puiku viņa rūpējas viena pati, kamēr tēvs - par pārējiem bērniem.


"Tas nav normāli, ka darba devējs atļauj mazam bērnam uzturēties gaterī. Tas ir bīstami bērnam! Kāda gan māte ir trīsgadīga bērna pieskatītāja, ja atrodas pie zāģiem? Tā ir totālākā vecāku bezatbildība! Likums paredz, ka bērnu līdz septiņu gadu vecumam vien nedrīkst palaist itin nekur," uzsver Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja vecākā inspektore Anda Pilmane.


Uzņēmuma "Amatnieks" valdes locekle Nadežda Lazda laikrakstam saka, ka kolektīvā ļoti pārdzīvots notikušais, jo viss kolektīvs bērna pazušanas brīdī devās meklēt puiku. Bērna māte bijusi tuvu nervu sabrukumam.

"No kļūdām mācāmies visi. Žēl, ka tikai tad, kad kaut kas ir noticis, protam atrisināt situāciju un palīdzēt mammai nokārtot bērna pieskatīšanu. Ko lai dara, ja Rankā vasarā bērnudārzs ir slēgts un sievietei nav pagastā radu, nav vecmāmiņu, kam lūgt pieskatīt bērnu, kamēr pati ir darbā. Viņai ir jāstrādā, jo ir vienīgā apgādniece ģimenē," saka N.Lazda.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas