Negaisa sekas – lauzti koki un nav elektrības

Piektdien un sestdien Gulbenes novadā plosījās negaiss. Piemēram, Lizuma un Druvienas pusē, kā arī Galgauskā lauzti koki, tur palīgā tos novākt saukti arī ugunsdzēsēji. Galgauskā un arī citur novadā vietām nebijis arī elektrības.
AS “Sadales tīkls” preses sekretāre Tatjana Smirnova “Dzirkstelei” stāsta, ka kopumā piektdienas negaiss neizraisīja nopietnus elektrotīkla bojājumus. Gulbenes novadā negaisa ietekmē elektroapgādes traucējumi bija 80 klientiem. Tika reģistrēti 3 zemsprieguma 0,4 kilovoltu un 2 vidējā sprieguma 20 kilovoltu elektrotīkla bojājumi.
Lai atjaunotu elektroapgādi, trīs gadījumos transformatoru apakšstacijās nomainīti drošinātāji, vienā gadījumā nomainīts zemsprieguma elektrolīnijas balsts, bet vidējā sprieguma elektrolīnijai atjaunots pastabs.

“Saskaroties ar negaisu un spēcīgo vēju, ir redzams iepriekš veikto elektrotīkla infrastruktūras uzlabošanas darbu un uzņēmuma gatavības rezultāts. AS “Sadales tīkls” katru gadu īsteno elektroapgādes tīkla atjaunošanas un rekonstrukcijas projektus, veic elektrolīniju trašu tīrīšanu, gan vidējā sprieguma, gan zemsprieguma elektrolīnijas pārbūvē par kabeļu līnijām, kā arī elektrotīklā ievieš digitālas tehnoloģijas un risinājumus, ka ļauj ievērojami samazināt elektroapgādes pārtraukuma laiku elektrotīkla bojājumu gadījumos,” norāda T.Smirnova.

“Dzirkstele” saņēma arī informāciju, ka Lizumā piektdien negaisa laikā it kā zibens esot iespēris bankomātā. “Swedbank” mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska “Dzirkstelei” skaidro, ka iemesls tam, kāpēc nedarbojas bankomāts, esot tomēr mazāk ekstrēms. Proti, bankomāts kādu brīdi nedarbojās, jo nebija elektrības.

“Taču tā darbība atjaunojās, tikko atjaunojās elektrības padeve – transakcijas notiek, un bankomātam viss ir kārtībā,” saka K.Jakubovska.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas