Negaisā zūd elektrība 10

Gulbenē vakar novērots zibens
Vakar, 8.februāra, vakarā Gulbenē novērots zibens. Pēc pulksten 19.00 virs Spārītes parka pa brīdim izgaismojās tumšais debesjums. Tobrīd palaikam pilsētā izdzisa un pēc brīža atkal ieslēdzās ielu apgaismojums. Šajā laikā no Stāmerienas uz Gulbeni braukušie debesīs skaidri redzējuši zibens šalti. Negaisu papildināja putenis un vēja brāzmas, pērkons netika novērots.

Vainīgs ciklons "Nicolas" SIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" nebija apkopojis informāciju par zibeņošanu Latvijas teritorijā 8.februāra vakarā. Tomēr centra prognožu nodaļas vadītājs Andris Vīksna "Dzirkstelei" bilda, ka ir pilnīgi ticami, ka Gulbenes pusē otrdien novērota šāda dabas parādība. Viņš skaidroja, ka zibens ziemā - tā nav ikdienišķa parādība, tomēr nav arī nekas ārkārtējs. "Arī ziemas laikā zibens un pērkons ir novērots katru gadu, tikai biežāk - Latvijas piekrastes teritorijās. Lai ziemā būtu novērojams zibens, ir vajadzīgi priekšnosacījumi - kontrastējošas gaisa masas un ļoti aktīvi atmosfēras procesi. Vakar tas bija saistīts ar ciklonu „Nicolas", kas bija ļoti aktīvs un pārvietojās no Zviedrijas dienvidiem pāri Igaunijai uz austrumiem. Gaisa masām, ātri pārvietojoties, bija labvēlīgi apstākļi, lai veidotos gubu mākoņi."

 

Otrdien pēc centra sniegtās informācijas Latvijā vietām pat iekšzemes reģionos vēja brāzmas sasniedza pat 24 metrus sekundē. Meteorologi stipru ziemeļrietumu vēju solīja arī trešdienas vakarā - Latvijas teritorijas lielākajā daļā līdz 18 metriem sekundē.

 

Elektriķiem atkal daudz darba

Akciju sabiedrības "Latvenergo" Gulbenes tīklu rajona darbiniekiem pēc otrdienas vētras nācās atkal strādāt pastiprinātā režīmā. Oficiālā statistika liecina, ka trešdienas rītā Gulbenes novada teritorijā bija vēl nenovērsti seši transformatoru punktu bojājumi un bez elektrības palika 37 klienti. Tomēr pēc neoficiālām ziņām faktiski bojājumu bija daudz vairāk, jo bija bojātas arī daudzas zemsprieguma elektrolīnijas. Elektriķi intensīvi strādāja, lai pēc iespējas ātrāk klienti atkal varētu saņemt elektrību.

 

"Latvenergo" atgādina, ka, redzot zemē guļam elektrolīnijas vadus vai uz vadiem uzkritušu koku, iedzīvotāji nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties šai vietai. Steidzami par redzēto jāinformē "Latvenergo", zvanot uz bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404 vai arī jāziņo glābšanas dienestam, zvanot pa tālruni 112. Pēc iespējas precīzāk jāpastāsta par bojājuma atrašanās vietu. Vēlams ziņotājam uzkavēties šajā vietā, sagaidot ierodamies "Latvenergo" darbiniekus un atturot citus iedzīvotājus no mēģinājumiem tuvoties bojātajai elektrolīnijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

XXX

Tur latvenergo neuzradito elektribu izlaida. Bet jums zibens.

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 14:37

Fans

Elektrības kvalitāte ir mazinājusies. Tagad varu atnest tikai 2 spaiņus elektrības no pagraba.

Elektrības kvalitāte! Smiekli nāk! Kā var tā pateikt? :D

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 12:16

Vai tad Zvaigžņu ielā nespīd zvaizgnes? Brīnums!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 10:17

09.02.2011. 20:29:31

Taapeec jau to ielu sauc par Zvaigzhnju ielu!

pirms 10 gadiem, 2011.02.10 05:09

Vērotāja

Jā jā sen jau kadus pāris mēnešus elekrtiba ir sliktā kvalitātē ,domājams,ka nav jaudas ,jo pa nakti no pl 2-3 kautkur apmēram elektrība raustās -ir vismaz minūtes pārtraukumi kādas reizes desmit ,jo nopīkst lādētāji,datori ...kas interesanti segtu šos te bojaajumus,kas rodas no nepārtrauktām slēģāšanām,tak izdeg iekārtas un jāpērk jaunas pēc šitiem raustekņiem.Fui viņi kautko nestāsta mums-varbut jau uz visiem kopaa taupa,ko????

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 21:33

Gulbenē Zaigžņu ielā elektrības nebija no vakara līdz nākošai dienai. Uz šīs ielas pie lielākiem vējiem vienmēr pazūd elektrība. Nav saprotams, kāpēc problēmu nevar novērst. Pilsētā gaisma ir bet šajā ielā nav.

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 20:29

džambo

Vai jums nešķiet ka elektrības kvalitāte ir pasliktinājusies,tieši Gulbenes pilsētā?
Cenas ceļ,bet kvalitāte krīt,bēdīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 20:02

vērotājs

Tas jau nebija zibens ,bet no stiprā vēja elektrības vadi skārās kopā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.09 18:06

Vietējās ziņas