Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neievēro satiksmes noteikumu normas 13

Gunārs Pusts: "Autovadītājiem palaikam vajadzētu atkārtot ceļu satiksmes noteikumus."
Ceļu policijas darbinieki vakar pēcpusdienā rīkoja reidu, kura laikā pārbaudīja, vai ceļu satiksmes dalībnieki ievēro noteikumos paredzētās normas, ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu. Vairāk foto šeit.

Radot ikdienišķu situāciju, Madonas šosejas posmā no Gulbenes līdz Jaungulbenes pagriezienam un atpakaļ ceļu policijas inspektori vēroja, kā rīkojas autovadītāji.

 

Atgādinām, ka ceļu satiksmes noteikumi paredz - ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu, citiem ceļu satiksmes dalībniekiem jādod tam ceļš. Ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni un ieslēgtu speciālu skaņas signālu, citiem tajā pašā virzienā braucošo transportlīdzekļu vadītājiem un pretim braucošo transportlīdzekļu vadītājiem jādod tam ceļš, apturot transportlīdzekli pie ietves vai uz nomales, vai, ja tā aizņemta, iespējami tuvāk brauktuves labajai malai.

 

Brīdinājums vai 10 latu naudas sods

"Dzirkstele" novēroja, ka diezgan daudzi autovadītāji tomēr neievēroja prasības un neapstājās brauktuves malā. Atsevišķi vadītāji nobrauca malā, dodot ceļu, taču turpināja kustību, kas šajā gadījumā nebija pareizi. Kopumā tika noformēti 15 protokoli. Par šo prasību neievērošanu vadītājam var izteikt brīdinājumu vai arī uzlikt 10 latu naudas sodu.

 

Šāds reids tiek rīkots jau atkārtoti, un tas noteikti tiks rīkots arī vēl. Šādi reidi ir nepieciešami, lai transportlīdzekļu vadītāji vēlreiz atcerētos savus pienākumus un zinātu, kā rīkoties situācijās, kad tas būs patiešām nepieciešams.

 

Vadītāji nezina noteikumus

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts atzīst, ka šoreiz situācija jau bijusi daudz labāka, nekā iepriekšējā reizē rīkojot šādu reidu.

 

"Pozitīvi ir jau tas, ka cilvēki vismaz nobrauc malā, lai arī turpina braukt. Lielākās pilsētās autovadītāji tiešām zina, kā rīkoties šādās situācijās, pie mums šādas situācijas notiek daudz retāk un ne visi autovadītāji ievēro šīs normas. Mans pasniedzējs savulaik autovadītāju kursos teica, ka uz 5 satiksmes noteikumus zina tikai Dievs, viņš zina uz 4, ja kursanti zinās uz 3, tas būs labi. Man jāteic, ka cilvēki tagad noteikumus nezina arī uz 3. Lai gan varbūt tas arī nav īsti pareizi un noteikumos nevajadzētu pa brīdim veikt izmaiņas, tomēr tas tiek darīts un autovadītājiem palaikam vajadzētu atkārtot noteikumus," saka G.Pusts.

 

"Mēs nevaram izvairīties no apdrošināšanas, no tehniskajām apskatēm, tur ir jāmaksā nauda, taču no sodiem izvairīties var, bet cilvēki tomēr pamanās pārkāpt noteikumus. Mums nav svarīgi sodīt, mums gribas, lai mēs visi varam justies droši uz ceļa un ir jāizskauž pat vissīkākie pārkāpumi, tad varbūt kādreiz pienāks brīdis, kad cilvēks vispār neiedomāsies piedzēries sēsties pie stūres. Ievērosim noteikumus un cienīsim cits citu!"

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Draudzene

Pārlieka centība arī aptumšo prātu. Arī G. Pustam tā ir gadījies... Pateicoties tam, ka man dusmas pārgāja un es viņu nesatiesāju (un kā vēl bija par ko!!!), viņš joprojām tur sēž ... un lepojas! Nu lai viņam veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.04.19 13:31

?

Un kā tad policisti ir pārkāpuši CS noteikumus?

pirms 9 gadiem, 2011.04.18 15:55

!!!!

Sodīt, sodīt, sodīt.... Cik samaitāta ir mūsu attieksme pret līdzcilvēkiem.

pirms 9 gadiem, 2011.04.18 08:06

...

tie pareizie braucēji tikai bremzē satiksmi.....

pirms 9 gadiem, 2011.04.17 23:10

~~

malači!
sodīt visus, kas nejēdz csn.
ja noteikumus nezini, uz ceļa ar savu braucamo nemaz nelien!

pirms 9 gadiem, 2011.04.17 22:35

:)

...man par policijas darbiniekiem Gulbenē tikai pozitīvas atsauksmes.Paldies puiši par palīdzību, tikai žēl ka uz kafiju neienacāt....nu bet darbs jau pirmajā vietā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.17 21:56

Draudzenīt!
G.Pusts nekad nav lepojies ar to, ka viņš ir priekšnieks,bet gan pildījis dienesta pienākumus!!! Lai viņam veicas arī turpmāk!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.17 16:06

Draudzene

Jauki lasīt, ka beidzot G.Pusts arī ir atkārtojis satiksmes noteikumus!!! Kādu laiciņu atpakaļ viņš to nezināja... Bet zināja, ka ir vislielākais priekšnieks!
Smieklīgi kādu laiciņu atpakaļ bija lasīt, ka policija par nereaģēšanu uz skaņas signāliem nosūtīšost uz atkārtotu dzirdes pārbaudi! Starp citu, vadītāja apliecības dod arī vājdzirdīgiem un pat kurlmēmiem - un tiem Gulbenes ceļu policija, pateicoties saviem reidiem, atgriezīs dzirdi!!! SuperPusts! Malacis!

pirms 9 gadiem, 2011.04.17 10:38

VĒROTĀJS.

Viss o.k,tikai CP kungiem pašiem jaievēro csn.
Foto redzams,ka paši CP parkāpj apstāšanas noteikumus.:))

pirms 9 gadiem, 2011.04.16 17:27

Maxima nevis Maxsima... x izrunā - iks.... riebjas lasīt nepareizos tekstus!

pirms 9 gadiem, 2011.04.16 14:43

Jauki! Paretiniet vadītāju rindas,bet dariet to arī pilsētā. Biezie džipisti pagriezienus joprojām neprot parādīt,sīkie lec tā,ka riteņi pie zemes nemetas,daži nav apguvuši ceļa zīmi-vienvirziena ceļš...utt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.16 11:09

Autobraucēja

Vispār jau tādus reidus vajag rīkot biežāk,arī citos virzienos.Esmu novērojusi,ka tiešām daudzi pat zīmes nepazīst.Pie veikala Maxsima (Rīgas ielā) brauc pie sarkanā kieģeļa ,griežoties pa kreisi uz Rīgas ielu,un pat nepaskatās pa labi uz vienvirzienu ielu.Tieši tāda situacija bija man pašai,braucot pa vienvirziena ielu,no Maxsima kreisās puses izlēca mašīna,labi ,ka nebija slidens un paspēju nobremzēt,diemžēl nepaspēju piefiksēt numuru,biju krietni nobijusies.

pirms 9 gadiem, 2011.04.16 08:19

Vietējās ziņas