Neizdodas glābt gripas slimnieci 5

Pēc mēnesi ilgas ārstēšanas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikā, ārstiem tomēr neizdevās glābt kādu 43 gadus vecu sievieti no Balviem. Šosezon Latvijā šis ir jau otrais ar gripu saistītais nāves gadījums, “Dzirksteli” informē slimnīcas preses sekretāre Inguna Potetinova.

SIA “Balvu un Gulbens slimnīcu apvienība” valdes locekle Alīda Vāne “Dzirkstelei” saka, ka šis ir viens no pavisam trim smagiem gripas komplikāciju pacientiem, kuri šosezon nonākuši slimnīcā.

No Balvu slimnīcas smagā stāvoklī paciente tika pārvesta martā. Rīgas Austrumu slimnīcas ārsti konstatēja gripu ar smagu pneimoniju. Kā skaidro slimnīcas infektologs Māris Liepiņš, gripa ir vīrusa slimība, kas parasti izpaužas ar pēkšņu strauju temperatūras kāpumu, drudzi, klepu un „kaulu laušanu”, atsevišķos gadījumos gripas slimniekam var rasties sarežģījumi, tostarp paša gripas vīrusa un/vai baktēriju izraisīta pneimonija.


„Cilvēkiem, kuri ikdienā ievēro veselīgu dzīvesveidu, laikus diagnosticē un ārstē vai adekvāti kontrolē citas hroniskas slimības, gripa var noritēt bez īpašiem sarežģījumiem. Konkrētās pacientes smago slimības gaitu noteica gan smagā gripa ar pneimoniju, gan blakusslimības,” skaidro M.Liepiņš.


A.Vāne piekodina: “Pacientiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem pret savu veselību – ja ilgstoši ir augsta temperatūra un klepus, nedrīkst nodarboties ar pašārstēšanos. Ir jāiet pie ģimenes ārsta, ir jātaisa rentgens, jāveic asins analīzes. Tas nemaksā dārgi un nav arī rindas! Jāņem vērā, ka vīrusi kļūst arvien dīvaināki un arī sekas ir arvien neprognozējamākās. Pacientam kopš decembra ir klepus, bet pie ārsta vēršas martā – tas nav nopietni. Kad mūsu mašīnās kaut kas klab, mēs to dzirdam un braucam uz servisu. Tad, kad pašos kaut kas grab un klab, domājam, ka gan jau viss pāries pats no sevis. Jābūt uzmanīgiem ne tikai pret savu, bet arī pret tuvinieku veselību. Ja redzam, ka tuvinieks ir sasirdzis, ir jāmēģina pierunāt aiziet pie ārsta.”


Pagājušajā nedēļā Latvijā jau reģistrēts viens ar gripu saistītais nāves gadījums. Mirusī ir 45 gadus veca sieviete. Speciālisti uzsver, ka pacientei bijuši riska faktori - arteriālā hipertensija un adipozitāte. Pret gripu šajā sezonā viņa nav bijusi vakcinēta.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

...

Kā saka uz Balviem ved , lai nomirtu nekam neder tā slimnīca tāpat kā Gulbenē!

pirms 7 gadiem, 2014.04.13 14:44

_

Nu Gulbenē vispār nekam neder,ja notiek nelaimes gadījums,tad tikai uz Madonu.

pirms 7 gadiem, 2014.04.13 16:36

............

Tikai uz Madonu!
Man nesen bij gadijums,un Gulbenē tik negribīgi uzklausija manu bēdu,bet Madonā uzreiz operatīvi rīkojās.
Negrib gan tur mūs,gulbeniešus,bet nu veselība dārgāka,...

pirms 7 gadiem, 2014.04.13 16:45

Nožēlojamas slimnīcas abas---nav ko teikt!!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2014.04.14 09:16

Māra

Oi, Liepiņš par veselīgu dzīves veidu ierunājās :)))) Dzert un smēķēt vajag mazāk, tad arī par citiem parunāsim. Impotentais psihopāts!

pirms 7 gadiem, 2014.04.25 17:21

Vietējās ziņas