Nelegālā nodarbinātība atklāta būvniecībā un lauksaimniecībā 6


Arī Gulbenes novadā, tāpat kā citviet valstī, turpinās nelegālā nodarbinātība.

Valsts darba inspekcijas eksperts ārējo sakaru jautājumos Uģis Kozlovskis “Dzirksteli” informē, ka šī gada sešos mēnešos Gulbenes novadā veiktas 13 pārbaudes saistībā ar nereģistrētas nodarbinātības atklāšanu. Kopā atklātas 11 nereģistrēti nodarbinātas personas, proti, nodarbinātais strādāja bez darba līguma un/vai nebija reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā. “Šī ir operatīvā informācija, tas nozīmē, ka šajā periodā veiktās pārbaudes vēl visas nav beigušās un iespējams, ka atklāto nereģistrēti nodarbināto personu skaits būs lielāks. Uzņēmumi, kuros konstatētas nereģistrēti nodarbinātas personas, strādā būvniecības un lauksaimniecības nozarē. Tās ir nozares ar augstu nereģistrētās nodarbinātības risku,” saka U.Kozlovskis.Savukārt pagājušā gada pirmajos sešos mēnešos Gulbenes novadā veiktas 26 pārbaudes saistībā ar nereģistrētas nodarbinātības atklāšanu, un kopumā atklātas 11 nereģistrēti nodarbinātas personas.

Iedzīvotāji Valsts darba inspekcijai turpina sūdzēties par algas nemaksāšanu. U.Kozlovskis norāda, ka šī gada pirmajā pusgadā Valsts darba inspekcijas Gulbenes sektors izskatījis 63 iesniegumus, kuros kopā bija 92 jautājumi saistībā ar darba tiesiskajām attiecībām un darba aizsardzību. 22 jautājumi bija saistīti ar darba samaksas neizmaksu norunātajā laikā, 15 – par visu naudas summu neizmaksu atlaišanas dienā, 11 – par nenoslēgtu darba līgumu un to, ka darba līgumā nav iekļauta visa darba likumā atrunātā informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

xulitols

Vislābāk ir tā kā man, nestrādāt un nevienam darbu nedot, tad var jauki padzīvot uz valsts pabalstiem :) un vecākiem uz kakla.

pirms 7 gadiem, 2014.07.03 15:27

piekritu

zinu kadu firmu kas nelegali nodarbina nemaksa algas 4 menesus nemaksa atvalinaajumus svetku un nakts stundas darbinienieki atlaisti menesi bet galiga aprekina vel nav gri

pirms 7 gadiem, 2014.07.03 16:15

piekritu

zinu kadu firmu kas nelegali nodarbina nemaksa algas 4 menesus nemaksa atvalinaajumus svetku un nakts stundas darbinienieki atlaisti menesi bet galiga aprekina vel nav gri

pirms 7 gadiem, 2014.07.03 16:15

???

Vai Jūs pati(pats) saprotat savu uzrakstīto?

pirms 7 gadiem, 2014.07.03 18:52

Rere

Personīgi es labprāt strādātu nelegāli.Veselība ir laba,ne jau katru mēnesi slimošu un par to naudu ,ko valsts nokāš nodokļos ,kādu reizi var paslimot,vēl pāri paliktu.Dzīvotu daudz labāk,nekā maksājot nodokļus.Slimības lapu jau tā maksā kaut kādus tur procentus un vēl no tiem valsts paņem nodokļu,.tā ir katra paša izvēle,kā kuram patīk un kurš prot strādāt nelegāli,ok-lai strādā.

pirms 7 gadiem, 2014.07.04 17:13

Vietējās ziņas