Ņems kredītu ielu pabeigšanai 7

Gulbenes novada dome grib aizņemties 288 469 latus pilsētas ielu rekonstrukcijas projekta 2. kārtas pabeigšanai. Kredītu prasīs Valsts kasei, rēķinoties ar tās prasītajiem procentiem. Deputāti par to nobalsoja ceturtdien.

Ja šim novada domes lēmumam piekritīs Pašvaldības aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome, kredīts būs jāatmaksā turpmākos 15 gadus, sākot ar 2012.gada martu. Domes ekonomiste Daiga Krēsliņa skaidroja, ka pašvaldība var aizņemties tikai tik daudz.


Tā kā publiskajā telpā izskanējis, ka atlikušo astoņu ielu rekonstrukcijai Gulbenē iepirkuma rezultātā radies sadārdzinājums par vairāk nekā pusmiljonu latu, S.Daudziņa skaidroja, ka saskaņā ar Ministru kabineta klasifikatoru sadārdzinājuma nav. “Šodienas reālā situācija ir ļoti mainījusies,” pauda viņa, piebilstot, ka problēmas risinājuma “sliktākajā gadījumā viena iela būs jāatliek uz nākamo gadu”.


Deputāts Valtis Krauklis vaicāja, vai iepirkuma rezultātā līgums ar uzņēmēju, kas šajā gadījumā ir SIA “Rubate”, ir noslēgts par summu, kurā iekļauts arī pusmiljons latu. S.Daudziņa atbildēja, ka līgums parakstīts par visu summu. Tomēr, kā norādīja viņa, līgums paredz, ka pēc pasūtītāja ierosinājuma summu var samazināt.


Jau rakstījām, ka Gulbenē uzsākts nepabeigto astoņu ielu remonts, taču pagaidām tiek izmantots tikai pērn saņemtā finansējuma atlikums – 645 000 latu. Šogad finansējums vēl nav saņemts. Dome ar SIA “Rubate” parakstījusi līgumu par darbu veikšanu projektā, kura kopējās izmaksas ir 2,161 miljons latu, no tiem 85 procentus finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 3 procentus – valsts, 12 procentus – pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

nu gan

lauž visur. tad tāpēc, ka kāds lauž, neko vispār nedarīsim. Vienmēr būs tādi, kas lauž. tas nav attaisnojums.

pirms 9 gadiem, 2011.07.06 13:22

Neko normālu parkā likt nevar--tāpat sīkie perdeļi tulīt salauzīs.

pirms 9 gadiem, 2011.07.06 12:33

piem., kkādas atrakcijas (panorāmas ratu, šūpoles utt.). kādreiz bija tā.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 22:04

par savējiem

varbūt varētu sakārtot vienreiz gulbišu parkā to drausmīgos soliņus (kautkādus intresantus solus no koka vai no akmens )skistākus un izdomāt parka otrajā pusē kautko feinu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 20:22

jurists

iepriekšējam direktoram paprasiet , tas iedos....

pirms 9 gadiem, 2011.07.04 13:47

Vietējās ziņas