Nepārtraukti domā par jaunām iespējām 2

Andris Musajevs: "Cilvēkiem patīk Stāmerienas skaistā daba, miers un klusums."
Šajā laikā izdzīvos visi tie, kas mainīsies, attīstīsies, meklēs aizvien jaunus risinājumus un piedāvās cilvēkiem kaut ko nebijušu. Uzņēmēju veiksmes atslēga šajā laikā būs labas un interesantas idejas.

Kaut ko jaunu cenšas piedāvāt arī viesu nama "Zušu nams", kas atrodas Stāmerienas pagastā Ludza ezera krastā, saimnieks Andris Musajevs.  

Vēlas rīkot pasākumus

 

Šīs vasaras sākumā daudziem pārsteigumu sagādāja reklāma Latvijas radio 2, kas aicināja uz Jāņu svinēšanu "Zušu nama" estrādē Stāmerienā ar dažādiem Latvijā populāriem māksliniekiem. Līdz šim neviens par šādu estrādi nebija dzirdējis, taču pasākums bija jauks un pulcēja daudz lustēties gribētāju ne tikai no mūsu rajona, bet arī citām Latvijas vietām. Uz pasākumu un uz zaļumballi viesi tika aicināti arī pirms nedēļas - 17.jūlijā.

 

"Zušu nama" saimnieks saka - ja vien cilvēkiem būs interese, viņš ir gatavs līdzīgus pasākumus organizēt arī turpmāk. Augustā tiek plānots jau atkal nākamais baļļuks.

 

A.Musajevs atklāj, ka viņš jau sen esot lolojis domu par pasākumu rīkošanu.

 

"Zaļumballes šajā pusē nav, kur īsti rīkot, taču cilvēkiem tās patīk. "Radio 2" izteica vēlmi sadarboties un arī mēs esam priecīgi, ka varam darīt kaut ko labu vietējiem cilvēkiem. Ar pasākumu rīkošanu jau neko dižu nevar nopelnīt, jo ir jāmaksā gan māksliniekiem, gan apskaņotājiem, gan arī dažādām atbildīgajām iestādēm, taču prieks, ka pēc tam var dzirdēt labas atsauksmes," saka A.Musajevs.

 

Viņš atklāj, ka viņam ir izteikts priekšlikums pasākumu Jāņos padarīt par tradīciju un rīkot katru gadu, līdzīgi, kā tas notiek Siguldā.

 

"Augustā esam plānojuši rīkot jau nākamo tusiņu. Vēl gan īsti nezinu, kā mēs nodēvēsim šo baļļuku, taču tā varētu būt studentu vasaras atvadu ballīte," saka A.Musajevs.

 

Visu laiku jābūt kustībā

 

Baudīt atpūtu cilvēki Ludza ezera krastā var jau ilgus gadus. "Sākotnēji gan mēs kā jahtklubs "Meldri" orientējāmies uz dažādām ekstrēmām ūdens izklaidēm. Piedāvājām izbraukt ar jahtu, katamarānu, ūdensmotociklu, cilvēki varēja izmēģināt vindsērfingu un citas aktivitātes. Cilvēkiem ļoti patīk dažādas ūdens atrakcijas. Tās piedāvājam vēl aizvien. Pirms kāda laika gan no individuālā uzņēmuma kļuvām par sabiedrību ar ierobežotu atbildību, tad arī tika mainīts nosaukums un viesu nams tika nosaukts par "Zušu namu"," stāsta Andris.

 

"Tagad, lai nezaudētu imidžu, mums vienmēr ir jābūt zušiem, viesus vienmēr jāpacienā. Pa laikam tiek papildināti arī zušu krājumi ezerā, laižam iekšā zušu mazuļus, lai tie aug."

 

A.Musajevs nepārtraukti domā par arvien jaunām iespējām.

 

"Ir doma šeit piedāvāt arī ārstnieciskos pakalpojumus, pamazām šī iecere arī tiek īstenota. Šeit būs baseins ar dažādām masāžām. Tiks piedāvāti akmeņi un karsēšanās. Domāju, ka tas patiks cilvēkiem, kas slimo ar kaulu slimībām. Varētu piedāvāt arī dažādas dūņu procedūras, kas palīdzētu cilvēkiem atpūsties garajos ziemas vakaros," stāsta viesu nama saimnieks.

 

Viņš piebilst, ka ir jāstrādā un jāattīstās, tikai tā var mūsdienās izdzīvot un mēģināt konkurēt ar līdzīgiem uzņēmumiem. "Stāmerienā līdzās ir vairāki viesu nami, taču svarīgākais ir pašiem būt visu laiku apritē, būt elastīgiem, būt kustībā," ir pārliecināts "Zušu nama" saimnieks.

 

Ļauj baudīt dabas skaistumu

 

Cilvēki visos laikos ir gribējuši atpūsties, izklaidēties, taču šis ekonomiski sarežģītais laika posms, protams, ir ietekmējis arī atpūtas biznesu. A.Musajevs saka, ka ir jūtams, ka cilvēkiem ir samazinātas algas. Tagad vairs netiek rīkotas milzīgas svinības, cilvēki vairāk izvēlas atpūsties individuāli.

 

"Ja kādreiz viesi bija gatavi maksāt noteikto cenu, tagad daudzi vēl apdomājas, tādēļ ir jāmēģina rast kaut kādi risinājumi. Protams, arī mēs nevaram strādāt ar zaudējumiem. Gribas jau cerēt, ka kādreiz tomēr viss atkal atgriezīsies vecajās sliedēs."

 

A.Musajevs atklāj, ka Stāmerienā labprāt viesojas cilvēki no dažādām Latvijas pusēm, jo īpaši no Kurzemes.

 

"Cilvēkiem patīk šejienes skaistā daba, ezers, klusums. Viņiem patīk, ka šeit var norobežoties no visa un visiem. Tieši šo dabas skaistumu mēs arī ļaujam cilvēkiem šeit baudīt. Mums nav svarīgi šeit visu nobruģēt un sataisīt briesmīgi smalki, man patīk, ka cilvēki šeit var atbraukt un izbaudīt vienkāršību," saka A.Musajevs.

 

Daudzi šeit labprāt brauc ziemā, kad var izmantot iespēju piedalīties autobraukšanas sacensībās pa ledu. Arī šajā ziemā atkal tiks rīkots "Zušu nama" kauss.

 

"Esam domājuši arī par riteņbraukšanas sacensību rīkošanu pa apkārtējiem mežiem, varbūt varētu noorganizēt arī kādu orientēšanās ralliju ģimenēm, jo cilvēkiem ir svarīgi kopīgi atpūsties. Mani pašu visu laiku dīda nemiers, tādēļ man gribas izdomāt kaut ko jaunu, ko piedāvāt arī cilvēkiem," saka A.Musajevs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pilnigi meli

"Zušu nams", ta ir pabriesmiga vieta ar amoralu un briesmigu to saimnieku, Andris Musajevu, kurs lamajas ka pedejais plegurs un uzmacas jaunam meitenem. Uz turieni nu gan nebraucat. ta ir briesmiga vieta ar patiesam briesmigu to saimnieku.

pirms 3 mēnešiem, 2020.09.05 15:37

Ir tur buts

Vieta nolaista. Ezera zusus izker ar tehniskajiem murdiem. Musajevs ezera ielaiz zusu mazulus pa 15 eiro, bet izker pa 5000 euro. Luk, pec tada principa A. Musajevs tur airee. Tiek parkapta likumdosana visas nozares. Tas saimnieks izskatas pec kaut kada bandita. Runas veids un izturesanas agresiva. Piestada neadekvatus rekinus un nemaksa nodoklus. A. Musajevs ir reals lohs un alkoholikis. Iedomajies, ka ir baigais Alens Delons savos 60 plus gados. Mes izvelamies citas atputas vietas.

pirms 3 mēnešiem, 2020.09.05 15:42

Vietējās ziņas