Nepieciešams attīrīšanas ietaišu remonts 1

SIA “Alba” pārziņā esošo un pašvaldībai piederošo notekūdeņu attīrīšanas ietaišu “Asarīši” remontam pašvaldība lietos 7260 eiro no sava speciālā budžeta – dabas resursu nodokļa rezerves fonda līdzekļiem. Deputāti par to nobalsoja 25.oktobra domes sēdē.

Lēmumu deputāti pieņēma sakarā ar iesniegumu, kas saņemts no SIA “Alba” un kurā skaidrots, ka steidzami vajadzīgi remontdarbi liekās dūņu kārtas attīrīšanas sistēmas uzlabošanai.

Pašvaldība regulāri atvēl līdzekļus attīrīšanas ietaišu remontam un uzlabošanai. Tā pagājušajā gadā no pašvaldības speciālā budžeta dabas resursu nodokļa iemaksām tika piešķirts finansējums līdz 85 000 eiro dūņu dekantercentrifūgas un palīgaprīkojuma uzstādīšanai.
Attīrīšanas ietaises atrodas piepilsētā, Stradu pagastā, tās apkalpo Gulbeni. Attīrīšanas iekārtu jauda ir 20 un vairāk kubikmetri diennaktī. Iekārtas ekspluatācijā nodotas 2001.gadā.

Saskaņā ar “Lursoft” datiem kopš 31.maija SIA “Alba” ir simtprocentīgs Gulbenes novada pašvaldības uzņēmums. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir 109 872 eiro. Pagājušo gadu uzņēmums beidzis ar 173 378 eiro zaudējumiem, un tajā bijuši 23 darbinieki.
Uzņēmums “Alba” Gulbenē darbojas kopš 1991.gada. Tā pamata nodarbošanās ir ūdensapgāde un attīrīšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

100% pašvaldības uzņēmums, kurš neizsniedz EKA par ūdensskaitītāju nomaiņu? Albas veiktā viena skaitītāja maiņa maksā 25,34 EUR un ir jāmaksā skaidrā naudā meistaram uz rokas. Arī uz kontu nevar maksāt par skaitītāja maiņu. Kam aiziet šī nauda un, kas ir patiesais labuma ieguvējs no šī pakalpojuma?

pirms 2 gadiem, 2018.11.16 05:09

Vietējās ziņas