Nepieslēdz ūdensvadam uz nomaksu 17

Gulbenē izveidojusies paradoksāla situācija - ar Eiropas Kohēzijas fonda atbalstu ir uzbūvēts 6,1 miljonu latu vērts jaunais ūdensvada un kanalizācijas tīkls tur, kur tā līdz šim nebija, taču iedzīvotāji nesteidzas tam pieslēgties. Iemesls ir naudas trūkumā. SIA "Alba", kas ir šā pakalpojuma sniedzēja, nepiedāvā pieslēgumus veidot uz nomaksu. Arī paši iedzīvotāji par šādu iespēju nemaz nav interesējušies ne šajā firmā, ne pašvaldībā. "Dzirksteli" par to informē SIA "Alba" projekta ieviešanas vienības vadītāja Guna Misiņa un Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas ūdens un atkritumsaimniecības speciālists Jānis Šmoteks.

Saskaņā ar pašvaldības rīcībā esošo informāciju šopavasar Gulbenē un Strados jaunizveidotajiem ūdensvada tīkliem bija pieslēgušies 46 procenti un kanalizācijas tīkliem 35 procenti no visiem plānotajiem jaunajiem klientiem. Jau toreiz novada domes deputāts Guntis Blūms pauda bažas, ka projekts netiks uzskatīts par realizētu līdz galam, ja jaunajiem tīkliem nepieslēgsies plānotais lietotāju skaits. Kas ir mainījies vasaras laikā? SIA "Alba" tāpat kā līdz šim turpina par maksu piedāvāt Gulbenes iedzīvotājiem savu palīdzību dokumentu sagatavošanā un tehniskās shēmas apstiprināšanā novada būvvaldē, lai iegūtu tiesības uzsākt ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumu izbūvi. Arī turpmākajām darbībām SIA "Alba" iedzīvotājiem piedāvā savus pakalpojumus kā licencēta firma. Pieslēgšanās - "nenormāli saskrullēta"
Madonas reģionālās Vides pārvaldes direktora vietnieks Jānis Lūkins "Dzirkstelei" saka, ka iedzīvotāji kavējas pieslēgt savus mājokļus jaunajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem, jo šis process ir "nenormāli saskrullēts". "Agrāk pieslēgšanās varēja notikt haltūras veidā un izmaksāja varbūt 60 latus, bet tagad jau ir runa par tūkstošiem," šausminās J.Lūkins.

Viņaprāt, daudziem nemaz nav tādas naudas, lai uzreiz samaksātu par pieslēgšanos. Ja šajā ziņā "nemainīsies politika", rezultāta nebūs.

J.Lūkins uzsver - tā būs vējā izmesta projekta nauda, ja iedzīvotāji Gulbenē neizmantos iespēju pieslēgties ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem. Viņš domā, ka pašvaldībai kopā ar SIA "Alba" būtu jādomā par to, ka pilsētā maksimāli sakārtot kanalizācijas un ūdensvada sistēmu.

Tā ir "Albas" kompetence

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" saka, ka ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanas projekta realizētāja un finansējuma saņēmēja ir SIA "Alba". Līdz ar to iedzīvotājiem, kuri savā dzīvesvietā gribētu pieslēgumus šiem tīkliem veidot uz nomaksu, būtu jāvēršas šajā uzņēmumā.

"Tikai "Alba" šīs problēmas var risināt ilgtermiņā, taču tā ir šā uzņēmuma kompetence," viņa skaidro. Kaut arī pašvaldība ir SIA "Alba" līdzīpašniece, saimnieciskajos jautājumos uzņēmuma vadītājs lemj, pašvaldībā viedokli neprasot.

"Protams, uzņēmumam būtu jādomā, lai tam klientu kļūtu vairāk. Ikmēneša maksājumi taču nes naudu!" piebilst S.Daudziņa.

J.Šmoteks norāda, ka pašvaldība uzņēmumam "Alba" ir uzdevusi sadarbībā ar iedzīvotājiem strādāt un panākt pieslēgšanos jaunuzbūvētajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem.

"Pie manis uz novada domi nav nācis sūdzēties neviens iedzīvotājs, kas teiktu, ka pieslēgšanās jaunajiem tīkliem maksā dārgi. Neviens šajā sakarā pašvaldībai nav prasījis naudas pabalstu. Toties vairāki ir pārmetuši, kāpēc tik stingri ir noteikumi, kāpēc jākārto tik daudz dokumentu, lai pieslēgums notiktu," viņš saka. Katram esot izskaidrojis, ka stingro prasību noteicēji ir normatīvie akti.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

neo

Pieslēgties pie gatava cauruļvada, un tik nenormālu naudu par to maksāt.Pilnīgi Alba sviestā sagājusi, varētu domāt , ka viņiem par savu naudu tur baigā pieslēgšana jāveic. Viss par eiropas naudu gatavs sataisīts.Riebjas tā iestāde, Gulbenē, nekaunības kalngals, atklāti cilvēkus kāšs.

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 14:53

:) tam Ādams

Cepums Tev. Pareizi domā!
Tanī brīdī kad kaut kas līdzīgs sāks parādīties vietējo politiķu mutēs, privātmāju īpašniekiem jāsāk spicēt ausis:)

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 09:42

Ādams

Var stimulēt pieslēgšanos. Sūdu bedru apsekošana, vai gadījumā nepiesārņo gruntsūdeņus, un visdrīzāk jau piesārņo, jo nav būvētas sekojot eiropas normām. Sodanaudas tiem kam neatbilst. Akas slēdzamas sakarā ar piesārņotajiem gruntsūdeņiem, pie vajadzības var tur arī ūdenī kādu hoļeru atrast. Projektiņš par zelta vedamo transportu uzlabošanu atbilstoši eiropas normām. Tas protams šim pakalpojumam palielinās cenu. Noteiksim obligātu zelta izvešanas grafiku, lai jūs vidi nepiesārņotu. Gan jau mēs visus pie tā ūdensvada dabūsim klāt un pilnīgi brīvprātīgi.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 19:32

iedzimtaiis

Vai kādam vēl nav skaidrs ,ka šis projekts jau no paša sākuma nebija domāts lai cilvēkiem būtu ūdens un kanalizācija.Atcerieties,kā sākumā no pilsetas tēviem nevarēja izspiest konkrētu atbildi kurā ielā tiks kurā netiks,vai kādā mājā kāds ienāca un pajautāja kurā vietā būtu ērtāka pieslēgšanās?Tagad atkal nenormāli cipari par pieslēgumu. Vārdu sakot nauda ir norakta zemē( Kabatā) un vispār būtu labi ja neviens nepieslēgtos tad taču atkristu ekspluatācijas izdevumi...

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 13:33

Esmu rakstījusi arī iepriekš par ūdens problēmām, bet atbilde no ,,Albas ,,maksa par ūdens un kanalizācijas izbūvi 4500,-Ls, nesaņemot atbildi, kāpēc par man izlietoto naudu šis posms, kas atrodas uz pašvaldības zemes piederēs - ,,Albai,,.Man saprotams ir tas, ka es personīgi apmaksāju padarīto personīgā īpašumā. Tā notiek tikai Gulbenē. Atliek tikai nopūsties - ak vai !

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 09:58

:) tam ar varu

... iedzivotajiem LIKS TO PIESLEGT AR VARU, GRIBI VAI NEGRIBI!!!!!!
-------------------
Te nu ir vērts turpmāk pasekot domes saistošo noteikumu izmaiņām, jo bez tām ar varu nevienu neko darīt nevar piespiest. Vēl jo vairāk savā privātīpašumā.
Par konkrēto projektu - tāda projektu ieviešanas vienība jātriec mežā, ja pēc tik lielas naudas izdošanas projekts nesasniedz savu mērķi.

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 13:14

Ziniet, kaa tas viss beigsies, par ko jau runaa ne viens vien????Ar to, ka taa liela izgazta nauda Alabi kaut ka jaatguust, un iedzivotajiem LIKS TO PIESLEGT AR VARU, GRIBI VAI NEGRIBI!!!!!!Tiesi tapat ka tas notiek ar atkkritumu konteineriem, jo mums tacu vini jabaro!
Lai mes maksatu tukstosus par to, kas tapat pienakas???Alba uzvedas taa, it ka dzivotu uz menees, nevis mazpilsetina!

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 12:30

no malas

:) 13.08.2012. 10:50:38
Tā nu tas ir...
Ja pavēro kā ši paša monopolista galvenajiem iet ar biznesiem normālas konkurences apstākļos.... štruntīgi, lai neteiktu vairāk ...

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 12:07

333

Pa tadu naudu es sev gan kartigu aku, sukni, gan kanalizaciju sakartoju laukos. Pat vel palika pari. Un lai man tie speci nelei udeni ausis, ka netiri udeni piesarno dabu. Viss loti labi filtrejas.

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 11:53

,,...uzdots panākt pieslēgšanaos jaunuzbūvētajam ūdensvadam""....tas izklausās tā pavēloši un bez izvēles iespējām

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 11:43

Cik lepni skan - ūdens un atkritumu speciālists !!! Bet ,Šmoteka kungs,vai normatīvie akti neparedz izrakņātās ielas pēctam sakārtot (piemēram Vidus ielu) ???

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 11:22

gulbeniete

es ļoti gribētu pieslēgties pie kopējā ūdensvada un kanalizācijas sistēmas, bet man nav iespējas , jo asvalts uz ieliņas uzklāts zem kura ne pie vienas mājas nav kanalizācijas pievada, no otras ielas puses kanalizācijas trubas ir ielai otrā pusē. Projekts un birokrātija ļoti liela, lai to visu izstaigātu no vienas iestādes kabineta uz otru kabinetu, paiet vismaz 4 mēneši un sadārdzināts tas arī ir ļoti.

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 11:18

:)

Tā iet ar monopolistiem. Par laimi ar ūdeni un kanalizāciju privātmājās nav gluži kā ar elektrību. Te sākas izvēles iespējas. Kā pareizi saka lauciniece, kamēr būs pašam sava aka un atejas bedre, un nebūs pārliecinošu argumentu cauruļu pārākumam, tikām tās trubas stāvēs tukšas. Būtu tak metuši savu negausību pie malas un pirmajiem 20 pieslēguši uz savas peļņas (nevis pārējo patērētāju) rēķina! Domājiet tak gadus 10-20 uz priekšu, nevis tikai tajos četros (kamēr pie šprices) mēģiniet ieraust gan sev, gan vēl bēriem un mazbērniem. Šī alkatīgā ātrās peļņas gūšanas tieksme "nolaiž podā" ne tikai šādus sīkprojektus, bet visu valsti, diemžēl. Šis arī ir viens klasisks piemērs tam, kāpēc cilvēki mūk no šīs negaušu apsēstās valstiņas. Mūk uz neatgriešanos:(

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 10:50

lauciniece

Protams, cilvēks vēlas uzlabot savus sadzīves apstākļus. Bez jumta virs galvas nevar dzīvot, bet, ja pagalmā ir aka ar labu ūdeni (smel bez maksas), bez ūdensvada (izmaksas par pieslēgumu un ikmēneša maksa pēc skaitītāja, kas ir tik lielas, ka vietā latviešu teiciens "Galvu durvju šķirbā saspieduši") var iztikt. Atliek domāt, ka projekti tiek izstrādāti un realizēti nevis cilvēku apstākļu uzlabošanai, kā tās ir domāts Eiropā, bet lai vienai mazai grupiņai būtu ko darīt zināmu laiku par lielu naudu, pēc tam "lai zāle neaug"!

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 10:10

skumji

Par tiem 6 miljoniem jau vajadze'ja arī to pieslēgšanu ieplānot.,bet naudiņa sen jau guļ vajadzīgajās kabatās...un kur pensionāriem sakr;at tūkstoti,ja reāli galus nevar savilkt?Lai Adamovicš pats izmanto to ūdensvadu un kanalizācijas vadus.!!Pie tiem uzpūtīgajiem domes puikām nav jēgas vispār iet-atbilde zināma.

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 09:00

urbis

Tāpēc tā ir, ka apkārt visam tam ir pārāk daudz alkatības un birokrātiskas stulbības!

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 08:06

Vietējās ziņas